Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

У Львові лікарі врятували семимісячну дівчинку з велетенською кістою легень

Фото: Перше медичне об'єднання Львова
Фото: Перше медичне об'єднання Львова
Фото: Перше медичне об'єднання Львова
Фото: Перше медичне об'єднання Львова
Фото: Перше медичне об'єднання Львова
Фото: Перше медичне об'єднання Львова
1/3
У Львові лікарі врятували семимісячну дівчинку з велетенською кістою легень. Коли дитину доправили до Дитячої Лікарні Святого Миколая - лік йшов уже на години. Про це повідомили у Першому медичному об'єднанні Львова.

Ніколь народилася з кістою легень, але батьки про це не знали. Впродовж семи місяців життя дитини - при кожному її вдиху - кіста поступово надувалась, збільшувалась і заважала розвиткові легень, пояснять згодом лікарі. А потім утворення почало стискати та зміщувати внутрішні органи грудної порожнини: серце, ліву легеню та трахею. І ось одного дня батьки помічають, що у їхньої крихітки з’явилася задишка, а вдихи стали короткими. Ніколь відразу ж везуть на огляд до місцевого лікаря в селі на Тернопільщині, де мешкає родина. Далі - події розгортаються блискавично.

Районна та тернопільська міська лікарні, виявлення гігантської кісти і термінове відправлення до Львова.

Ніколь привозять до Дитячої Лікарні Святого Миколая - в критичному стані. Кіста займала дві третини об’єму легеневої тканини. Вона могла розірватись будь-якої миті і вбити грудне дитя. А показники кисню та артеріального тиску - на той момент були критично низькі. Видаляти утворення потрібно було негайно. Тож крихітку відразу забрали до операційної. Кіста на той момент вже займає всю праву і частково ліву половину легень дівчинки.

Операція семимісячної дитини стає справжнім викликом для анестезіологів. Бо у нормі трахея має бути розміщена посеред грудної клітки, а в Ніколь цей орган був повністю зміщений вліво. Тож, аби ввести дівчинку в наркоз, анестезіологам довелося проявити неабияку майстерність. Ювелірну роботу виконували і дитячі хірурги. Вони побоювалися, що в Ніколь доведеться видалити всю легеню. Утім, найгірші прогнози не справдилися. Лікарі видалили лише середню долю - це близько 30% від лівої половини парного органу. Складне хірургічне втручання минає успішно.

Після видалення велетенської кісти зміщені органи грудної клітки повернулися на свої місця. І Ніколь дуже швидко відновилася. Вона вже повернулася додому та почувається добре. Дівчинка ростиме здоровою та розвиватиметься, як усі діти. А в майбутньому вона абсолютно безперешкодно зможе займатися спортом.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ