ЛКП "Лев" облаштувало тренувально-вигульний майданчик для вигулу собак у парку культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького. Про це повідомили 13 січня Гал-інфо у пресслужбі ЛМР.
"Собачники розуміють, що, не зважаючи на карантин та погану погоду, із собаками потрібно гуляти мінімум двічі на день. У містах особливо є потреба у таких майданчиках, де можна спустити собаку і не перейматись, що вона може потрапити під автомобіль або ж забігти туди, звідки її важко буде дістати. Саме для цього ми споруджуємо такі тренувально-вигульні майданчики. Тут можна відпустити собаку, щоб вона бігала, спілкувалась з іншими тваринами. Також тут є аджиліті - споруди, які дозволяють тренувати собак, виховувати в них особливі якості та дисципліну. Кінологи можуть використовувати аджиліті для подолання перешкод, підйому та спуску або для якихось конкретних цілей, наприклад, щоб побороти у собаки страхи.
Наш новий майданчик розділений на дві секції: для малих та великих порід. Це потрібно для того, аби собаки не конфліктували та не травмувались.
Також майданчики обладнані станціями для прибирання, в яких постійно є пакетики, які можна використовувати аби прибирати фекалії. Це потрібно для того, щоб виховувати у людей відповідальність за своїх улюбленців.
Майданчики доступні для мешканців цілодобово", — розповів в.о. директора ЛКП «Лев» Андрій Пінчук.
Так, майданчик загальною площею майже 2000 м2 умовно поділений на дві зони — для собак великих та малих порід, обладнаний тренажерами для навчання та ігор чотирилапих. При цьому обладнання в секції для малих порід адаптоване за розмірами. Майданчик освітлюється, що дозволяє здійснювати прогулянки в будь-яку пору року.
"В нашому департаменті була розроблена спеціальна програма. В нас є затверджені дві ухвали, зокрема: про розвиток інфраструктури для належного вигулу собак у Львові, тому що структурованої інфраструктури у нас не було, а також безпосередньо програма, яка налічує 96 локацій, на яких ця інфраструктура буде облаштована. Ми розробляли їх із залученням широкого кола фахівців із цього середовища, активістів та депутатів.
Перший такий тренувально-вигульний майданчик на вул. Промисловій, який ми відкрили торік. Сьогодні відкриваємо у парку ім. Богдана Хмельницького. Поряд з цим майданчиком ми хочемо, у першу чергу, цього року облаштувати, так звані, вигульні маршрути. Це потребує відносно невеликих інвестицій, які ми можемо робити поточними видатками ЛКП "Лев". Загалом цього року ми плануємо облаштувати 30 таких маршрутів. Сюди входить облаштування власне маршруту, невеликий благоустрій, відповідна інфраструктура та таблички.
Крім того, за достатнього фінансування з бюджету розвитку, ми плануємо облаштувати 7 тренувально-вигульних та 5 вигульних майданчиків. Я думаю, що кожного року ми будемо виконувати цю програму і доведемо інфраструктуру вигулу собак до належного європейського рівня", — зазначив директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Олександр Одинець.
В секціях встановлено лавочки для господарів, облаштовано прогулянкові доріжки. Завдяки дог-паркінгам можна відпрацьовувати команди на витримку, а станції для прибирання за собаками сприятимуть дотриманню чистоти на майданчику.
Нагадаємо, що в межах Програми створення інфраструктури для належного вигулу собак у Львові на 2019−2023 роки у листопаді торік завершили облаштування тренувально-вигульного майданчика зі спортивним обладнанням на вулиці Промисловій для безпритульних та господарських тварин. А загалом упродовж наступних років у місті планують облаштувати 97 об'єктів для вигулу собак: 27 майданчиків для вигулу тварин, на яких власники зможуть вигулювати своїх улюбленців без повідка, 21 закритий тренувально-вигульний майданчик зі спортивним обладнанням та 49 прогулянкових маршрутів.