Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові оприлюднили статистику навчання на ІТ-спеціальностях

Як повідомили в пресслужбі ЛМР, майже половина студентів, що вчаться у Львові на ІТ-спеціальностях, знаходять роботу ще до завершення навчання.

Управління інформаційних технологій Львівської міської ради презентувало результати спільного із дослідницькою агенцією Fama дослідження Data Science, у якому з'ясували, чи мають студенти у Львові бажання продовжувати навчання на магістерських програмах, за яким принципом обирають навчальні програми, що для них важливіше: цікаві проєкти чи висока зарплата, тощо.

Для цього опитали студентів бакалаврських та магістерських програм технічних, математичних та інших дотичних до ІТ-спеціальностей. Так, 43.4% студентів, що вчаться на ІТ-спеціальностях, відповіли, що знаходять роботу до завершення навчання. Серед тих, хто працює — три чверті заробляють гроші за спеціальністю. З них на full-time працює 84.8%, на частковій зайнятості - 9.9%, на фрілансі - 5.3%

Водночас більше половини студентів на ІТ-спеціальностях розповіли, що вкладають додаткові кошти у свій професійний розвиток. Найчастіше додаткове навчання студенти оплачують з власної кишені, рідше – їм допомагають рідні та близькі. Чверть студентів відповіли, що здобуття додаткових знань оплачує їх роботодавець. У 60% випадків сума витрат на професійний розвиток не перевищує 12 тисяч гривень на рік.

Крім цього, майбутні айтішники розповіли, що між цікавими проєктами та високою зарплатнею частіше вибирають перше. За мізер студенти працювати не готові, однак якщо зарплатня на цікавому проєкті задовільна та покриває їхні потреби – така робота стане пріоритетом. 

Якщо мовою цифр, то:

  • то майже 74% відповіли, що робота на цікавому проєкті важливіша, аніж висока зарплатня;
  • 26% відповіли, що їм важливіша зарплатня, ніж робота над цікавим проєктом.

Ідеально, кажуть студенти, знайти баланс між цікавістю роботи та гідною винагородою за працю. 

“Спільно з агенцією Fama ми вирішили дослідити, наскільки привабливими є різні навчальні спеціальності сфери інформаційних технологій. Це важливо для розуміння тенденцій та подальшого прогнозування ринку праці у Львові. Крім цього, результати опитування будуть корисними нашому управлінню для реалізації Програми цифрового перетворення Львівської громади”, — розповіла  керівниця управлінням інформаційних технологій Львівської міської ради Олена Гунько.

“Понад 7 років ми займаємося дослідженнями ІТ-сфери. Але якщо раніше ми зосереджувалися на учасниках індустрії, то у цьому опитуванні нам було цікаво дослідити студентів технічних спеціальностей, як джерело поповнення групи бітознавців Львова” -  доповнила Мар'яна Малачівська.

Довідка

Дослідження Data Science проводилося методом онлайн-анкетування у період з 20 квітня по 20 травня. Генеральна сукупність складає 13333 студентів, загальна кількість респондентів – 383 із 10 вищих навчальних закладів у Львові.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ