Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові презентували проект «Разом до здоров'я»

26 жовтня 2006 року у Львові, у Будинку вчених, відбулася презентація проекту «Разом до здоров'я», що фінансується Агентством США з Міжнародного Розвитку (USAID), за участі заступника голови Львівської ОДА Ярослава Пітка, начальника Головного управління охорони здоров’я Львівської ОДА Ігоря Герича, першого заступника директора місії Агенції США з міжнародного розвитку в Україні, Білорусії та Молдові Пітера Арго.

Організатори проекту обрали Львівську і Харківську області в якості пілотних для впровадження ініціатив проекту з покращення планування сім'ї і репродуктивного здоров'я населення України. Проект впроваджуватиметься в Україні протягом 2006-2010 років, а Львівська і Харківська області розпочинають реалізацію проекту з жовтня 2006 року.
Проект поступово розширюватиме діяльність в Україні, залучаючи у 2008-2009 роках нові області. Таким чином планується, що загалом більше половини областей України будуть співпрацювати з проектом у цьому напрямку.
Головною стратегією роботи проекту в областях буде наближення послуг з планування сім'ї і репродуктивного здоров'я до місць проживання людей шляхом відповідної підготовки медичних працівників (лікарів загальної практики, сімейних лікарів, акушерок, тощо). Просвітницькі кампанії в областях буде спрямовано на забезпечення населення максимально повною, новітньою інформацією щодо методів контрацепції. Проект також співпрацюватиме з фармацевтичними кампаніями.
«Разом до здоров'я» — це п'ятирічний проект, який буде працювати на національному та обласному рівнях. Головна мета його – сприяння покращенню здоров'я жінок, чоловіків і родин в цілому шляхом запровадження в Україні сучасних практик зі збереження репродуктивного здоров'я і планування сім'ї. Діяльність проекту сприятиме зміні ставлення українців до аборту, який, на жаль, сьогодні є основним регулятором народжуваності в Україні. Ініціативи проекту також спрямовані на зниження рівня безпліддя і захворюваності   на інфекції, що передаються статевим шляхом.
Базовими установами для реалізації проекту в області визначені Львівський обласний центр репродуктивного здоров'я населення, Львівський регіональний перинатальний центр, Обласний центр здоров'я, Обласний центр по профілактиці та боротьбі з ВІЛ/СНІДом, Обласний шкірвендиспансер.
Основними напрямками діяльності проекту є підвищення професійних навиків медичних працівників у сфері ПС/РЗ; покращення знання та ставлення населення, використання ним належних послуг та методів у сфері планування сім'ї і репродуктивного здоров'я; підвищення рівня доступності контрацептивів в аптечній мережі та їх фінансової доступності для населення; покращення здатності державного та приватного секторів підтримувати політику та системи управління, спрямовані на покращення ПС/РЗ.
В рамках проекту запланована певна кількість заходів, зокрема: проведення клінічних тренінгів для медпрацівників на рівні стаціонарних та поліклінічних закладів із використанням сучасних тренінгових модулів; допомога в практичній діяльності медпрацівників; загальноосвітні заходи: поширення інформаційних матеріалів та робота зі ЗМІ; покращення  доступу  до контрацептивів та збільшення асортименту методів контрацепції; проведення тренінгів по технологіях контрацептивів для фармацевтів; тренінги по менеджменту системи охорони здоров'я на основі сучасних підходів для  управлінців, що працюють на обласному рівні, які буде проводити Гарвардський університет; апробація нових підходів до системи фінансування послуг із РЗ особливо на рівні первинної медико-санітарної допомоги.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");