Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові проведуть опитування щодо доступності судової системи

На початку травня в шести місцевих районних судах Львова – Галицькому, Личаківському, Сихівському, Франківському, Залізничному, Шевченківському – розпочнеться опитування громадян щодо рівня їх доступності до суду. Про це під час прес-конференції розповів Андрій Бурий, керівник проекту «Моніторинг доступності громадян до суду». Паралельно в цих судах з’являться інформаційні стенди зі сповіщенням про діяльність суду; про громадські організації, які надають безоплатну правову допомогу; адреси судових інстанцій; взірці заповнення квитанцій про оплату державного мита та інформаційного забезпечення, а також їх розміри; інформація про діяльність Європейського суду з прав людини тощо.
Правовий експерт проекту Руслан Таратула наголосив на недоліках у системі українського правосуддя під час перебігу судової реформи, які неодноразово стають темою для обговорення в європейських інституціях. Держава з кожним роком вдосконалює діяльність судів та суддів, однак не завжди ці зусилля у сфері судової реформи є ефективними, про що говорить систематичне зростання кількості скарг громадян України до Європейського суду з прав людини на затягування розгляду справ судами та виконання судових рішень, підсумував Руслан Таратута.
На думку керівника проекту Андрія Бурого, головним результатом проекту є реальне покращення доступу громадян до суду. «Внаслідок ефективного громадського моніторингу судів наша організація очікує з`ясувати проблеми, які виникають у громадян при зверненні до суду, та розробити ефективні способи їх подолання. Зокрема одним з головних способів, має бути інформування суддів, голів суду, представників Судової адміністрації, про порушення права на доступ до суду, пропозиції ефективного та швидкого відновлення реалізації такого права та недопущення порушення прав людини в майбутньому», - наголосив Андрій Бурий. Про це «Гал-info» повідомили у львівському прес-клубі.
Зазначимо, що такий захід у Львові буде проведено вперше.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ