Слухай онлайн
Здоров'я

У Львові провели складну двоетапну операцію на серці 10-річному хлопчику

10-річному Назарку з нестандартною вродженою вадою серця провели складну двоетапну гібридну операцію. Про це повідомили 21 липня на Facebook-сторінці Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова.
Фото Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги міста Львова

Історія пацієнта. До лікарні звернулися батьки хлопчика з Івано-Франківщини з єдиним симптомом - син знепритомнів. Знадобилося близько місяця обстежень для правильної діагностики, оскільки часто вроджені вади серця бувають нестандартними та непомітними. Провівши комп’ютерну томографію спеціалісти встановили остаточний діагноз – аномальний дренаж легеневих вен у верхню порожнисту вену. Простішими словами – це неправильне приєднання судин від правої легені до верхньої порожнистої вени. А мало б бути до лівого передсердя. Для батьків це було справжнім шоком, адже жодних симптомів недуги у сина не спостерігалось.

Зваживши всі ризики спеціалісти Центру серця та судин, за участі професора Елеонського університету Томаса Врочека, вирішили провести двоетапну гібридну операцію.

Перший етап – ендоваскулярний, тобто без жодного розрізу інтервенційні радіологи закрили венозний протік до судин спеціальним оклюдером, де змішувались всі види крові. Таким чином розділили венозну кров від артеріальної. Наступним етапом було створення всередині серця невеликого тунелю, щоб кров текла правильно – від правої легені до лівого передсердя.

Усе пройшло успішно й сьогодні Назарко вже активно ходить та готується до виписки.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ