У четвер, 17 жовтня, у Львові відбудеться перша конференція DIGITAL CULTURES LVIV. Про це Гал-інфо повідомили у прес-службі ЛМР.
Захід проведуть під час Міжнародного фестивалю аудіовізуального мистецтва ʺТетраматика 2019ʺ. Відтак усі охочі зможуть взяти участь у лекціях, дискусіях, майстернях, показах фільмів і нетворкінгах та ознайомитися з кращими польськими проєктами та найцікавішими витворами цифрового мистецтва українських розробників.
Відомо, що лейтмотивом цьогорічної конференції є ʺживі архівиʺ.
ʺАрхіви набувають гнучкої форми, а користувачі отримують необмежений доступ до їхніх резервів. У процеси, пов'язані з накопиченням і перетворенням архівів, впроваджуються алгоритми на основі штучного інтелекту. Тому ми намагатимемось знайти відповідь на питання: чи можна відкриті цифрові бази й надалі називати архівами?ʺ, — говорять організатори.
Як зазначила керівниця проєкту Анна Шиляр, мета заходу — об’єднати представників, митців, розробників, кураторів, практиків й теоретиків цифрової культури.
ʺDIGITAL CULTURES не ставить собі за мету розповісти про останні технологічні новинки чи винаходи із Кремнієвої долини. Це місце, в якому перетинаються різні осі розвитку цифрової культури. На одній сцені зустрічаються кращі розробники, творці, представники провідних установ, директори фестивалів і куратори, які у своїй роботі використовують творчий потенціал нових технологій. Я вірю, що саме ця міждисциплінарність і безліч ідей, що народжуються під час подій, становить найбільшу її цінністьʺ, — розповіла Анна Шиляр.
В рамках конференції відбудеться також прем’єра аудіовізуальних проєктів ʺ+100ʺ, створених у співпраці європейських медіа-художників та композиторів із використанням інструментів віртуальної реальності, інтерактивності та досвіду занурення. Проєкт ʺ+100ʺ організований Інститутом Адама Міцкевича в рамках міжнародної культурної програми POLSKA 100, присвяченої сторіччю відновлення незалежності Польщі.
Ініціатором і організатором конференції є Інститут Адама Міцкевича.
Співорганізатори: Центр міської історії Центрально-Східної Європи, Мистецьке об’єднання НУРТ. Партнери конференції: Microsoft, Консульство Республіки Польща у Львові, Центр Митрополита Андрея Шептицького, Львівська міська рада, Lem station, Львівський академічний театр імені Леся Курбаса, Львівський академічний драматичний театр імені Лесі Українки, URBAN бібліотека та ін.
Реєстрація на конференцію за посиланням: http://bit.ly/2oSk11F.
Контакт для ЗМІ: Мар'яна Мазурак, +380936589935, [email protected].