Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові розпочалося голосування за найкращі проєкти Громадського бюджету

фото: Олександр Мазуренко (пресслужба ЛМР)
фото: Олександр Мазуренко (пресслужба ЛМР)
фото: Олександр Мазуренко (пресслужба ЛМР)
фото: Олександр Мазуренко (пресслужба ЛМР)
1/2
З 1 по 15 листопада у Львові триває голосування за найкращі проєкти Громадського бюджету, які будуть реалізовані протягом 2022 року. На їхню реалізацію Львівська міська рада виділила 75 млн грн, що дозволить реалізувати орієнтовно 8 великих та 100 малих проєктів наступного року.

Про це інформує пресслужба ЛМР.

«Можливість львів’ян проголосувати за громадські проєкти — це можливість вплинути на позитивні зміни в місті та в районі. Так мешканці власноруч визначають пріоритети для Громадського бюджету — і, щонайголовніше, творять місто!

Цьогоріч маємо 230 проєктів, які зараз є на голосуванні. Сьогодні з 12 години ночі почалось голосування. Зараз, станом на 11 годину ранку, маємо вже понад 10 тисяч людей, які проголосували. Саме голосування триватиме до 15 листопада. Кожен мешканець міста має можливість проголосувати двічі: за один великий і за один малий проєкт.

Цьогорічною особливістю є також те, що голосування відбувається під час карантину, і ми всі зараз знаходимось у «червоній» зоні. Відповідно, є обмеження. Відтак, через ЦНАП можуть проголосувати тільки ті мешканці, які не прописані у Львівській громаді, але мають право голосу. Зокрема, йдеться про людей, які працюють у Львові, але живуть за межами МТГ; ті, що народились у Львові, але зараз не прописані тут, а також ті, хто тут навчається. Для решти є можливість голосування тільки онлайн. Хочу зазначити, що минулого року онлайн проголосувало понад 90% людей. Це дуже зручний та безпечний спосіб голосування.

Ми бачимо приблизно однакову динаміку, що й минулого року, – подалось понад 200 проєктів. Цьогоріч є більше коштів, тому ми можемо говорити про те, що може бути організовано більше проєктів. Орієнтуємось, що це буде близько 100 проєктів, які будуть підтримані цьогоріч. Якщо говорити про категорії, то серед великих буде 8 проєктів, а серед малих – близько 90 проєктів, які стануть переможцями», — зазначив керівник департаменту міської агломерації Юрій Лукашевський. 

У 2021 році було подано 254 проєкти, на загальну суму 256 679 314 грн, з яких 199 малих та 55 великих. 

Брати участь у голосуванні за проєкти зможуть мешканці Львівської міської територіальної громади, які досягли 16-ти річного віку. 

Кожен львів'янин може підтримати 2 проєкти: 1 великий (загальноміський) та 1 малий (районний).

Проголосувати за проєкти можна на офіційному сайті Громадського бюджету https://lviv.pb.org.ua/ авторизувавшись за допомогою BankID або електронно-цифрового підпису (ЕЦП). 

Згідно з рішенням міської комісії з надзвичайних ситуацій від 28.10.2021, на час дії обмежень  голосування за проєкти громадського бюджету та ідентифікація особи здійснюється виключно за допомогою електронної ідентифікації для осіб, які зареєстровані на території Львівської МТГ.

«Цього року на платформі «Громадський проект» було збільшено кількість банків, з допомогою яких є можливість зареєструватись та проголосувати. Бачимо по статистиці, що кількість людей, які голосують онлайн, постійно зростає – торік це було 90% від загальної кількості. Голосувати онлайн - швидко, зручно і безпечно!

Також у нас триває реалізація минулорічних проєктів. Вони будуть реалізовані до кінця року. Станом на зараз вже реалізовано понад 20 проєктів» - каже Орест Файфурка, начальник відділу розвитку мікрогромад та громадських ініціатив.

Голосування у ЦНАП буде доступне за попереднім записом виключно для осіб, які не зареєстровані на території Львівської МТГ, але відповідають одному з критеріїв:

  • Підприємство, установа чи організація, де працює відповідна особа, зареєстроване у м. Львові, що підтверджується паспортом та довідкою з місця праці;
  • Особа навчається у м. Львові, що підтверджується паспортом та студентським квитком або іншим документом, що підтверджує факт навчання.
  • Особа володіє на праві власності об’єктом нерухомості у м. Львові, що підтверджується паспортом та витягом з відповідного реєстру прав власності.
  • Внутрішньо переміщена особа, чиє місце проживання зареєстровано у м. Львові, що підтверджується паспортом та довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

Місце народження особи зареєстроване у м. Львові, що підтверджується паспортом або свідоцтвом про народження.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ