Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові рятують безпритульних від морозу

У Львові городяни патрулюють вулиці у пошуках безпритульних, аби убезпечити їх від замерзання. З настанням сильних морозів громадські організації пропонують допомогу людям, які не мають даху над головою.

У Львові вже рік діє притулок для ночівлі, розрахований на півсотню бездомних. Щойно морози посилюються, звернень більшає, розповіла голова громадської організації «Оселя» Олеся Саноцька. Відтак, є домовленість з владою, що притулок надаватимуть всім, навіть без попереднього медичного огляду, каже Саноцька. А ще представники організацій виїздять почергово у місця, де збираються бездомні та інформують про нічліг та роздають гарячу їжу.

Утім, це зовсім не означає, що бездомний одразу прийде до нічліжки, навіть будучи у скруті, бо рівень недовіри дуже високий. «Людина піде туди, де відчуватиме, що там безпечно. Вони часто думають, що краще я замерзну, аніж до мене будуть ставитися погано. Бо у більшості випадках, вони вже мають досвід з міліцією, якимись каральними органами», – каже Саноцька.

Голова благодійної організації «Регіональний центр соціальної адаптації» Ігор Гнат вважає, що однієї нічліжки замало, їх має бути кілька у різних районах. Водночас, цю проблему слід вирішувати не лише ночівлею, каже голова організації, а вкрай потрібне функціонування центру, де бездомним допомагали б «залишити вулицю».

За офіційною статистикою, у Львові зареєстровано понад шістсот безпритульних, але, на переконання Саноцької, їх значно більше. За підрахунками дослідження, проведеного однією з громадських організацій міста, йдеться про близько трьох тисяч людей, передає Німецька хвиля.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ