Сьогодні у Львові стартує 26 Book Forum — найбільший ярмарок української книги та один з наймасовіших заходів подібного типу в Східній Європі. Про це Гал-інфо повідомили у прес-службі Гал-інфо.
Впродовж 5 днів Форуму відбудеться безліч різноманітних подій для всіх тих, хто любить читати.
ʺВсі, хто вміє і любить читати, чудово знають, що осінь до Львова приходить тільки після Форуму. Якою б не була погода назовні, книжкова погода буде дуже гарячою. Вперше я буду спостерігати за Book Forum ззовні, а не з середи, але переконала, що всі ті цінності, які були закладені мною впродовж 25 років будуть зберігатися завжди. Це — свобода, гуманізм, толерантність. Команда працює над розвитком книжкового ринку, розвитком людського капіталу завдяки всьому тому¸ що роблять видавці, автори і бібліотекарі. Дуже радію, що цю ініціативу кожного року підтримує все більше і більше людейʺ, — зазначила засновниця Book Forum Олександра Коваль.
В рамках цьогорічного Форуму 22 вересня відбудеться презентація короткого списку Премії Міста літератури ЮНЕСКО 2019. Премія Міста літератури ЮНЕСКО — це щорічна всеукраїнська літературна премія, що присуджується авторові або перекладачеві за оригінальний або перекладний художній твір, який вперше опублікований українською мовою у попередньому календарному році. Премія заснована Львівською міською радою у 2018 році задля вшанування творів сучасної літератури та надання їм суспільного резонансу, та є найбільшою міською літературною премією в Україні.
ʺЗ 2015 року Львів отримав дуже важливий статус Міста літератури ЮНЕСКО. У великій мірі він отримав цей статус завдяки Форуму видавців. В рамках цього статусу у цьогорічному Book Forum будуть представлені 5 Міст літератури ЮНЕСКО. Це будуть 3 міста з Великобританії, одне з Польщі та ще одне Німеччини. Таким чином вибудовується дуже сильна мережа, яка має вкрай важливе значення.
Минулоріч було започатковано потужну міську Премію Міста літератури ЮНЕСКО у розмірі 150 тисяч гривень. Цього року в межах Форуму буде представлено короткий перелік претендентів, які будуть змагатися за цьогорічну таку премію.
Ці приклади показують, що Book Forum стає певним інтегратором, платформою, яка збирає, народжує та провокує багато нових ініціатив. Форум — це не лише книжка, це середовище, це дискусії, це презентації. Рекомендую всім переглянути програму заходів та вже зробити список тих подій, які варто відвідатиʺ, — розповів заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.
Нагадаємо, 26 Book Forum — найбільший ярмарок української книги та один з наймасовіших заходів подібного типу в Східній Європі. Зустрічі з українськими та іноземними авторами, автограф-сесії, презентації, тематичні кластери та спецпроекти, тисячі книжок та унікальна Ніч поезії та музики відбудуться у понад 35 локаціях середмістя Львова.
Класика у нових виданнях українською, сучасна поезія, коротка проза, фентезі, нон-фікшн, наук-поп і бізнес-література, посібники, дитяча книга та безліч інших улюблених жанрів і корисних форматів — цьогоріч на гостей ярмарку чекатимуть понад 2000 новинок.
Участь у книжковому ярмарку візьмуть близько 300 видавництв, книготорговельних структур, поліграфічних підприємств, громадських організацій і фондів.
Book Forum працює з 29 кураторами, які підготували для відвідувачів заходу 250 дискусійних майданчиків на, з одного боку, суспільно важливі теми, як-от економіка та політика, а з іншого боку — на вузькоспеціалізовані теми з літератури, як-от проблематика перекладу.
Серед почесних гостей 26 Book Forum:
• Арундаті Рой — індійська екофеміністська письменниця, що пише англійською, активістка з питань соціальної справедливості й економічної нерівності, противниця неоліберальної глобалізації. Авторка сценаріїв і кількох збірок есеїв. Лауреатка Букерівської премії 1997 року за роман ʺБог Дрібницьʺ.
• Ельчін Сафарлі — азербайджанський письменник та журналіст, лауреат літературних конкурсів. Автор світового бестселеру ʺСолодка сіль Босфоруʺ.
• Мар’ям Петросян — вірменська письменниця, що пише у жанрі магічного реалізму та фентезі. Авторка світового бестселеру ʺДім, у якому…ʺ. Входить до топ-10 опозиційних російськомовних письменників.
Ще одним знаковим гостем Book Forum буде Олег Сенцов, який презентуватиме свою книгу та доручиться до акції на підтримку політв’язнів.
У програмі 26 Book Forum — 20 тематичних кластерів і спецпроектів: Фікшн: Романтична література, Фікшн: Історична література, Поезія, Фантастика, Війна, Політика, Територія свободи: ЗМІ, Комікси, Освіта, Креативні індустрії та урбаністика, Бізнес та економіка, Жінка в темі, Історія, Наука і технологія, Мови та переклади, Філософія, Здоров’я, Стиль життя, Жива сцена.
Уперше під час Book Forum відбудеться переклад подій на жестову мову: 14 з них стануть інклюзивними для людей, які не чують. Серед них — презентації книг, дискусії, воркшопи, також на жестову мову будуть перекладені події для дітей. Партнер цих заходів — інклюзивний мистецький проект ʺПочутиʺ, команда якого вже 3 роки робить поезію та загалом мистецтво доступними для людей з інвалідністю.
26 Book Forum у цифрах:
• 820 подій у програмі;
• 1000 учасників: авторів, видавців, ілюстраторів, перекладачів, громадських активістів та культурних менеджерів;
• 250 дискусій на суспільно-важливі теми;
• 75 іноземних авторів;
• 40 локацій у центральній частині Львова;
• 20 тематичних кластерів та спеціальних проектів.
Співорганізатори: ГО ʺФорум видавцівʺ, Український інститут книги, Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація. Форум реалізовується за підтримки Українського культурного фонду.
Усі новини та деталі про фестиваль — на сайті bookforum.ua або на офіційних сторінках у соціальних мережах.
Нагадаємо, в рамках 26 BookForum відбудеться спецпрограма UnderLitMove.