Сьогодні, 8 травня, у Львові відбулися поминальні заходи з нагоди вшанування Дня примирення та пам’яті жертв Другої світової війни 1939-1945 років.
Як повідомив кореспондент Гал-інфо, представники влади, громадськість і безпосередні свідки війни поклали квіти та запалили лампадки біля Пам'ятного хреста на місці колишнього концентраційного табору «Шталаг- 328». Також провели екуменічну панахиду та громадське віче.
До присутніх звернувся заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко. «Сьогодні ми тут, бо згадуємо невинних жертв, жертв системи тоталітаризму, які боролися за вільну Україну. І в цьому контексті, життя кожної людини для міста, для країни, є найціннішим.
Сьогодні ми живемо в час, коли на тілі нашої країни є рана — величезна рана від того, що російські війська окупували частину території України. Але ми віримо в перемогу, ми зробимо все для нашої перемоги. Вічна пам’ять кожному, хто віддав життя за вільну Україну. Слава Україні!», — сказав Андрій Москаленко.
Далі продовжив голова Львівської ОДА Олег Синютка. "Україна як ніхто шанує всіх тих, хто поліг на нашій землі і тих, хто прийшов на неї з добром. З християнськими цінностями тут спочивають ті, хто завершив на нашій землі свою земну дорогу - всі ті, хто з примусу воював у тій війні. Нам треба віддати шану і повагу, щоб зрозуміти тих людей, які переживають зараз страх перед імперським чоботом, що вчиняє на українській землі військові злочини.
Великий біль ІІ Світової війни і сьогоднішньої окупації нашої землі залишив у багатьох серцях великі рани. Але ми докладемо зусиль, щоб усі ці рани загоїлись, а час залишив тільки добро. Так чи інакше, ми прийдемо під синьо-жовтими прапорами до кожного куточка окупованих територій. Тоді витвориться та Україна, про яку мріяли українці, яким довелося воювати у різних арміях світу", - наголосив Олег Синютка.
Опісля, у межах скорботних заходів, відбулась акція «Вінок пам’яті». Учасники вшанування прикрасили символічний терновий вінок червоними маками на знак вшанування пам’яті полеглих в роки Другої світової війни та жертв національно-визвольної боротьби.
Також сьогодні на території Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбулись поминальні заходи з нагоди вшанування Дня пам’яті та примирення.
«У нашому військовому календарі не має бути нічого спільного з країною-агресором. Ми повертаємося до своїх витоків та власної української історії. Політика історичної пам’яті знову стала українською. Ще у 2014 році було покладено край «давній і дивній традиції святкувати головне військове свято в унісон з країною-агресором». «Саме тоді я скасував «Дєнь защітніка Атєчєства» і запровадив День захисника України, призначивши його на 14 жовтня – козацьке свято Покрови», - зазначив Президент.