Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові відбудеться урок-реквієм пам'яті Героїв Крут

Установа дитячо-юнацьких клубів Франківського району Львова управління молоді, сім’ї та спорту 28 січня проведе заняття-реквієм пам’яті Героїв Крут. Місце проведення – приміщення УДЮМК по вул.Коновальця 73. В заході візьмуть участь діти шкільного віку, гуртківці УДЮМК, повідомила прес-служба Львівської міської ради.

«Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього»,– говорить народна мудрість. Ми повинні знати свою історію, своє минуле. А історія наша вмита кров’ю і сльозами. Однією з найтрагічніших її сторінок є бій під Крутами. Дата 29 січня увійшла в українську історію як день пам’яті мужніх героїв, що душу й тіло поклали за самостійність, волю та незалежність Батьківщини.

90 років тому у бою під Крутами, що на Чернігівщині, понад 300 курсантів військової школи, студентів та гімназистів, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі, вступили у нерівний бій із значно переважаючим, добре озброєним і вишколеним противником і протягом кількох днів стримували на підступах до Києва величезну більшовицьку армію. В масштабах всесвітньої історії ця битва зовсім невеличка. Вона не є зразком військового мистецтва. Однак це – символ нескореного духу нашої нації.

Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров'ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі. Вони – студенти, курсанти, школярі – виявилися у своєму патріотизмові вище за класові інтереси і, коли постала потреба, без вагань віддали молоде життя в ім'я волі свого народу», - розповіла педагог-організатор УДЮМК Франківського р-ну Оксана Олепір.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ