Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові відбулося традиційне загальноміське освячення води

Фото - Сергій Бобра, Гал-інфо.
Фото - Сергій Бобра, Гал-інфо.
Фото - Сергій Бобра, Гал-інфо.
Фото - Сергій Бобра, Гал-інфо.
Фото - Сергій Бобра, Гал-інфо.
Фото - Сергій Бобра, Гал-інфо.
Фото - Сергій Бобра, Гал-інфо.
Фото - Сергій Бобра, Гал-інфо.
Фото - Сергій Бобра, Гал-інфо.
Фото - Сергій Бобра, Гал-інфо.
1/5
Сьогодні, 19 січня, у центрі Львова на площі Ринок відбулося традиційне загальноміське освячення води за участю священиків різних християнських конфесій. Про це повідомив кореспондент Гал-інфо.

На освячення води зібралося кілька сотень львів’ян та гостей міста.

Спільну молитву звершили представники духовенства УПЦ КП, УПЦ, УГКЦ, УАПЦ, РКЦ та Вірменської апостольської церков.

Цього року Чин освячення очолила Вірменська апостольська церква.

Воду освятили у великій ємності, яка вміщає понад дві тонни води. Після Чину освячення кожен охочий зміг набрати освяченої води.

«Дуже радісно, що у Львові існує ця давня прекрасна традиція загальноміського Йорданського водосвяття. І що ви запрошуєте також нашу громаду, яка хоч і невелика, проте живе у Львові від самого заснування міста.

Коли ми вливаємо в освячену воду святе миро, то співаємо про сходження Духа Святого і той же піснеспів виконується в Вірменській церкві у день П’ятидесятниці. Чому це так важливо? Бо ми живемо у світі, в якому поширилась відчуженість, ворожість між людьми, між народами, між суспільствами. Але сьогодні завдяки спасенному пришестю Христа, ми святкуємо чудесне подолання цієї ворожнечі.

Вода – символ бурхливої непідвладної матеріальної стихії. Сьогодні вона стає дзеркалом самого Бога. Завдяки Христовому пришестю, вона повертає собі первісну богоданну цілющу силу.

Щоб принести світові зцілення і мир, прийшов Господь, бо він у різний спосіб постійно обдаровує нас своєю благодаттю. Сьогодні через цю освячену воду і кожного дня через всі таїнства, якими живе Свята Церква. Тож бажаю всій львівській громаді мирного, світлого і радісного свята Богоявлення», - зазначив під час Чину освячення води Архиєпископ Вірменської Апостольської Церкви Маркос (Оганесян).

Традиційно до спільної молитви долучилося духовенство усіх християнських конфесій: священики та єпископи Української Греко-Католицької Церкви, Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Автокефальної Православної Церкви, Української Православної Церкви, духовенство Римо-Католицької Церкви та Вірменської апостольської церкви. Очолила молитву Вірменська Апостольська Церква.

«Цим зовсім недавнім християнським привітом «Христос Хрещається!» вітаю всіх з Хрещенням і Богоявленням Господнім. Не зовсім давнім, тому що коли ми подивимося в наші молитовники початку 20 ст., то там знайдемо такі три християнські привіти: «Слава Ісусу Христу! – Навіки слава!», «Христос Воскрес! – Воістину Воскрес!», «Христос Рождається! – Славити Його!». А цей християнський привіт у нас з’явився зовсім недавно, і ми всі вітаємося та дякуємо за те, що сьогодні і греко-католики, і православні, і католики долучилися до християнської традиції, а освятила воду для нас Вірменська Апостольська Церква.

Нехай ця вода, яку Ви сьогодні будете черпати і нести до своїх домівок, стане дійсно для вас святою, такою, яка всіх нас очистить і поставить на ту Господню путь, яку проповідував Іван Хреститель перед пришестям Христовим на Йордан», - зазначив після Чину освячення води  Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій.

 «Напевно ми всі знаємо, як давно, ми збираємося тут, на площі Ринок, щоби разом, як львівська громада, як християни, як українці, святкувати це свято. Ми по-різному називаємо його – Йордан, Водохреща. Але найбільш вірніша назва цього свята – це Богоявління. Бог явився. Для нас важливо пам’ятати про те, що Бог явився. Він явився тому, щоб засвідчити нам, що ми покликані до життя божественного, життя вічного. 

Йордан – це не лише свячення води, і чим більше ми поштовхаємося, тим краще. Йордан – це не лише те, що ми кропимо домівки. Це важливо, але це не основне. Свято Богоявління – це свято усвідомлення, що ми покликані до життя вічного, що Бог явився, щоб нам звістити про це. Богоявління– це також свято, яке нагадує, що ми також як християни маємо являти цього Бога в своєму житті. Хай це свято для нас буде великим святом радості, що вічність на кожного з нас чекає», - зазначив після Чину освячення води владика Венедикт (Алексійчук), єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ.  

Нагадаємо, воду освятили у великій ємності, яка вміщає понад дві тонни води. Після Чину освячення кожен охочий зміг набрати освяченої води.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ