Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові відбувається І Українсько-польський науковий форум «АГРОБІОПЕРСПЕКТИВИ»

Упродовж 29 – 30 вересня, у Львові проходить І Українсько-польський науковий форум «АГРОБІОПЕРСПЕКТИВИ. Організаторами є Національна академія аграрних наук України, Інститут біології тварин НААН, Інститут харчової біотехнології та геноміки Національної академії наук України, Краківський аграрний університет імені Хуго Коллонтая та Інститут зоотехніки, Баліце, Польща.

Про це інформує пресслужба ЛОДА.

Учасників форуму привітали директор Інституту біології тварин Юрій Салига, ректори Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Гжицького Володимир Стибель та Львівського національного аграрного університету Володимир Снітинський, директор Державного науково-дослідного контрольного інституту ветпрепаратів та кормових добавок Ігор Коцюмбас, перший заступник міського голови Андрій Москаленко. Також у роботі наукового форуму взяли участь представники  Генерального Консульства Республіки Польща у Львові, представники іноземних наукових установ Грузії, Молдови та Польщі, представники вітчизняних наукових установ.

Від імені департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації учасників наукового форуму привітав начальник управління Ігор Вус.

"Сільське господарство України, зокрема і на Львівщині, стабільно розвивається упродовж останніх десятиліть, нарощуючи обсяги виробництва сільськогосподарської продукції. У 2020 році аграрії області виробили сільськогосподарської продукції на 24,0 млрд грн. Майже третина з цього - продукція тваринництва, в порівняні до 2019 року приріст становив 4,4%. Нарощування виробництва агропромисловим комплексом області забезпечується інтенсивними факторами, запровадженням інновацій, зокрема продуктів тих наукових установ і вчених, що зібрались на сьогоднішньому форумі", - зазначив Ігор Вус.

До слова, Львівщина за територією володіє лише 2,8 % сільськогосподарських угідь, а частка виробництва сільськогосподарської продукції становить 3,8%, серед інших областей України займає 2 місце по поголів’ю свиней, 4 місце по поголів’ю ВРХ та 5 місце по поголів’ю птиці. 

Поряд з досягненнями, у сільськогосподарському виробництві області на сьогодні є чимало не вирішених проблемних питань. Тому разом з тим перед наукою стоять нові виклики і завдання, зокрема викликанні глобальними змінами клімату та збільшенням попиту і потреби у продуктах харчування. Аграрії сподіваються на нові розробки та відкриття з підвищення продуктивності тварин, відтворювальної здатності та одержання екологічно якісної чистої продукції тваринництва.»

Під час наукового форуму, який триватиме  впродовж двох днів, учасники обговорять проблеми тваринництва в умовах екологічних викликів сучасності, годівлю та біологію продуктивності тварин, здоров’я тварин, біотехнологію у тваринництві, селекцію та розведення тварин, забруднення навколишнього середовища відходами тваринництва, проблеми якості, безпечності виробництва і переробки продукції тваринництва та особливості виробництва органічної тваринницької продукції.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ