Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові відкрили перший в Україні центр рекрутингу української армії

Міноборони спільно з Львівською міською радою запустило у Львові сьогодні, 12 лютого, пілотний проєкт рекрутингу української армії.
Фото: ЛМР

Відсьогодні у Центрі можна дізнатися всю актуальну інформацію про вакансії в армії, поспілкуватися з представниками бригад та обрати бажану професію у війську. Центр працюватиме за адресою: вул. Костя Левицького, 67. Надалі такі центри мають запрацювати по всій Україні.

«Тут ми не вручаємо повісток – ми просто спілкуємося з кандидатом, який планує бути залученим до Збройних сил України в один із можливих способів: військова служба за призовом чи за контрактом. При спілкуванні з людиною ми не отримуємо ніяких персональних даних, які б могли вказати чи видати місце проживання. Ми беремо лише зручний контактний спосіб спілкування – телефон, пошту чи будь-який інший спосіб, який людина захоче. І запитуємо, чого людина очікує.

На сьогодні ми співпрацюємо з львівськими бригадами, які надають нам перелік вакантних посад з коротким описом – що саме вимагається та яка заробітна плата. Тобто людина може ознайомитися з цими посадами. І тоді, якщо якась із посад зацікавить, ми контактуємо з військовою частиною і зводимо уже безпосередньо їх між собою, щоб вони могли продовжити своє спілкування. Якщо все завершиться успішно, то ми контролюємо процес аж до успішного укладення контракту, а якщо ні – то ні, будемо шукати або іншу спеціальність, або ставити людину в резерв», - пояснила рекрутерка Галина, яка працює у центрі. 

У центрі щодня працюватимуть рекрутери, які надаватимуть інформацію щодо вакансій в армії, консультуватимуть і проводитимуть профорієнтаційні тести, а також супроводжуватимуть весь процес до призначення на відповідну посаду в армії. Важливо, що центр не матиме відношення до структур ТЦК, а самі рекрутери не є військовослужбовцями. Тож тут не вручатимуть повісток, а лише надаватимуть консультації. 

Після вибору бажаної посади людина матиме співбесіду із рекрутером та представниками обраної військової частини. Після погодження кандидатури на певну вакансію, кандидата скерують у ТЦК з пакетом документів для подальшого оформлення, проходження необхідних процедур та медичного огляду, направлення на базову військову підготовку (1 місяць) та, за потреби, фахову підготовку. Після підготовки військовослужбовця скерують у частину для проходження військової служби. 

Таким чином, центри рекрутингу долучатимуть українців та українок до Сил безпеки та оборони України через підписання контракту з відповідною військовою частиною. Наразі є можливість укладати як строкові контракти, так і контракти до оголошення демобілізації. 

«Ми маємо якісну співпрацю з усіма військовим підрозділами у Львові. І коли спілкуєшся з військовими, завжди виникає питання кадрового забезпечення. У нас вже відкрився центр рекрутингу «Азову», 3-ї штурмової бригади, полку «Вовки Да Вінчі», зараз ще деякі підрозділи планують робити свої окремі центри. Але ми всі разом вирішили, що треба зробити єдиний великий потужний міський центр. І велика подяка Міністерству оборони за таку спільну ініціативу.

Сьогодні є вакансії водіїв, слюсарів, механіків, поварів, кінологів, є дуже багато вакансій бойових і небойових професій, і люди повинні це знати. Плюс, як ви знаєте, ми від міста даємо певні виплати для тих, хто готовий йти в десантні війська і морську підходу – це плюс 50 тисяч гривень певного стимулу. Тому краще свідомо зрозуміти, в чому ти сильний, підготуватися, і тоді йти захищати країну», - розповів Андрій Садовий, міський голова Львова.

Пілотний проєкт у Львові має відточити механіку роботи центрів для масштабування на інші регіони та міста.  

«Наше завдання – зробити все можливе, щоб людина, яка йде служити на конкретну посаду у конкретну військову частину, дійсно туди потрапила. Власне для цього є ця ініціатива. Далі ми, як Міністерство оборони, будемо максимально масштабувати, бо це пілотний проєкт, і ми дуже вдячні Львову за те, що така співпраця є. Наступними містами стануть Запоріжжя, Дніпро, Одеса, Київ, Полтава», - зазначив Олексій Бежевець, координатор рекрутингу до української армії Міністерства оборони.

«Кожен свідомий громадянин не повинен боятися, а іти в центр рекрутингу, тому що тут повістки не видають. Тут кожен може собі обрати ту спеціальність, професію, з якою він може принести користь нашим Збройним силам і нашій державі», - наголосив Артур Ніязов, керівник Львівського обласного центру комплектування.

Нагадаємо, у Львові також працюють рекрутингові центри бригади спеціального призначення НГУ «Азов», 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ, львівської 103-ї бригади ТрО та батальйону «Вовки Да Вінчі».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ