Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові відкриють виставку «Наука – це вона»

12 жовтня у ЛНУ ім. Івана Франка презентують просвітницьку художню виставку «Наука – це вона» від благодійного освітнього проєкту STEM is FEM. Захід розпочнеться о 14:00 в аудиторії №220.
Львівський національний университет імені Івана Франка. Фото Гал-інфо, Олена Ляхович

Про це інформує пресслужба ЛМР.

Виставка складається з історій дванадцяти видатних українських жінок-науковиць. Кібернетикиня Катерина Ющенко, фізикиня Антоніна Прихотько, орнітологиня Наталія Атамась в рамках проєкту «Наука – це вона» буквально стали жіночим обличчям української науки. Їхні стилізовані портрети створили сучасні ілюстратори, серед яких автор обкладинок для The New Yorker та The Washington Post Сергій Майдуков. Підписами до картин стали есе, що перемогли у всеукраїнському конкурсі серед дівчат віком від 14 до 21 року. Серед авторок є і львів’янка – текст Олени Петришин супроводжує портрет генетикині Оксани Півень. Разом тексти та портрети утворюють унікальну пізнавальну експозицію.

Презентація виставки почнеться з публічного обговорення проблем ґендерної нерівності в науці, та, зокрема, в її технічних галузях.

Координаторка STEM is FEM Дар’я Бичкова розповість про місію ініціативи «Наука - це вона», виставку, яку вже побачили у понад 15 містах України та у Берліні. А також про важливість присутності жінок в «чоловічих» спеціальностях попри ґендерні стереотипи.

Куратор Музею Комп'ютерних Технологій ЛНУ Микола Щербина розповість про внесок жінок у розвиток комп'ютерних технологій. Його розповідь доповнить син однієї з героїнь виставки «Наука – це вона», Катерини Ющенко, Юрій, доцент НаУКМА. Він поділиться цікавими фактами про здобутки своєї матері.

Завідувачка кафедри мікробіології, кандидат біологічних наук, професор Світлана Гнануш розповість про відомих науковиць – Розалінд Франклін з Великої Британії, Гелену Кшемєнєвську і Дарію Федорович зі Львова.

Виставка буде представлена під час обговорення, трансляція якого відбуватиметься на Youtube-каналі Університету. Далі експозицію перенесуть у хол університету, де її зможуть оглянути всі охочі.

Паралельно за виставкою та її героїнями можна буде слідкувати і в онлайн-форматі. Впродовж 12 днів, починаючи з 12 жовтня, у соціальних мережах університету виходитимуть публікації про життя та діяльність однієї із науковиць.

Виставка «Наука – це вона» реалізується благодійною ініціативою STEM is FEM разом із Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та ООН Жінки в Україні в рамках глобальної кампанії ООН «Покоління рівності».

Акредитація ЗМІ за тел: 067-248-05-77.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ