Як проінформували у прес-службі ЛМР, завершено реставрацію наріжного балкона в будинку-пам'ятці архітектури на вул. Генерала Чупринки, 50−52.
Роботи розпочалися у вересні 2017 року. Провела реставрацію підрядна організації ПП ʺОберіг-Групʺ на замовлення управління охорони історичного середовища ЛМР. Вартість робіт — 1 млн 580 тис грн. Кошти на роботи були виділені з міського бюджету Львова.
ʺБудинок на вул. Генерала Чупринки, 50−52 будувався від 1901 до 1907 року, за проектом архітектора Юзефа Сосновського. Це фактично два будинки під номерами 50 і 52. Вони мають два різних входи. Юзеф Сосновський будував будинок для себе. У ньому він мешкав певний час, пізніше продав його відомому львівському колекціонеру-бібліофілу Бесядецькому.
Оскільки архітектор будував його для себе, то докладав усіх зусиль, щоб зробити його незвичним. Сосновський використав усі сучасні на той час техніки і матеріали. На горі будинку є велика тераса і там був басейн. Будівельні матеріали, які використовували, були найновіші. Зокрема, на цьому наріжнику використаний романцемент. Також Сосновський придумав розфарбувати розписами зовнішні склепіння, які є на балконіʺ, — розповідає Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР.
За її словами, якщо б не були виділені кошти з бюджету Львова і не розпочалася реставрація, то місто могло втратити цей наріжник. Найбільше постраждалими на наріжнику були елементи склепіння, на яких були розписи.
Довідка:
Окрасою вулиці Генерала Чупринки є будівля номером 50−52. Дві номерні частини будувались у два етапи. Один будинок призначався для здачі в найм, а другий — на кшталт середньовічного замку з фігурою лева в городці, спроектував для себе відомий архітектор і будівельник Юзеф Сосновський.
Перший будинок № 50 збудували в 1900—1901. Він повністю виходить своїм фасадом на вул. Генерала Чупринки. Другий — № 52 із наріжною вежею та бічним фасадом виходить на вулицю Івана Левинського, його збудовано в 1907 році. Сосновський проживав якийсь час у цьому будинку-замку, а потім продав його відомому львівському колекціонеру-бібліофілу Бесядецькому. Тому часто цей будинок Сосновського називають палацом Бесядецьких. Будівля збудована в псевдоготичному стилі з елементами венеційської готики.