Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові залишилося 17 гуртожитків, які не перейшли в комунальну власність міста

У вівторок, 25 травня, відбулося засідання членів Наглядової ради при Львівській міській раді з питань розподілу і утримання житла у гуртожитках та використання гуртожитків і прибудинкових територій міста Львова. Про це повідомили 27 травня Гал-інфо у пресслужбі ЛМР.
Фото Олена Ляхович

Учасники підсумували роботу та обрали керівний склад ради на наступний термін.

Очолила наглядову раду депутатка Львівської міської ради Любов Давидович. Її кандидатуру підтримали одноголосно. Заступницею обрали громадську активістку Людмилу Поліщук, а секретарем - головну спеціалістку відділу планування обліку та розподілу житла управління житлового господарства ЛМР Марію Сенів.

Наглядова рада займається процесом передачі гуртожитків у комунальну власність міста. На сьогодні з 51 гуртожитку  в комунальну власність  передано 34 гуртожитки. Загалом у Львові залишилося ще 17 гуртожитків, які  не перейшли в комунальну власність. 5 з них, щоправда, вже на фінальній стадії переходу на баланс міста також. Мешканці не проти таких змін, але балансоутримувачі - проти.

"Мешканці  цих  гуртожитків - це люди, які роками працювали на різних підприємствах, не отримавши обіцяного житла для проживання. Тому вони продовжують жити  у гуртожитках від цих підприємств і, відповідно, хочуть приватизувати хоча б ті приміщення, в яких прожили все життя. Однак балансоутримувачі цих гуртожитків не хочуть віддавати "свої" квадратні метри для своїх працівників. Тому часто застосовують різні методи, щоб забрати у них  це житло. Кожним випадком наша рада займається індивідуально. Багато з них зараз розглядаються у судах. Робимо усе, аби допомогти людям  отримати свої законні права  на житло", - говорить Любов Давидович.

Найбільше проблем  у Львові із  "славнозвісними" гуртожитками колишнього "ЛАЗу", заводу ВАТ "Іскра", ВАТ "Львівський завод фрезерних верстатів". 

Поки йде процес  передачі, місто всіляко іде назустріч мешканцям.  Так, наприклад, мешканцям гуртожитку на вул. Городоцькій, 168, який належить Хлібзаводу № 5, із міського бюджету виділено  300 тисяч грн. на підключення водопостачання та водовідведення. Виготовляється також  необхідна технічна  проектна  документація для проведення робіт з підключення  гуртожитку до мереж  електропостачання.

"Щоразу на засіданнях виконавчого комітету та сесіях Львівської міської ради розглядаються питання, які стосуються мешканців Львова, в тому числі мешканців гуртожитків. Місто готове спільно з мешканцями шукати нові форми якісного менеджменту - ОСББ, управляючі компанії тощо. Бо у більшості випадків йдеться про найбільш вразливі категорії населення - які роки свого життя віддали роботі на благо громади міста Львова та розвитку того чи іншого підприємства, а взамін не можуть отримати законних прав власності на ті невеликі метри квадратні. Завдання усіх нас - депутатів, виконавчої влади, мешканців, зрештою, власників та керівників підприємств, – мудро та справедливо врегулювати це питання", - переконана заступниця міського голови Львова з питань ЖКГ Ірина Маруняк.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ