Сьогодні, 25 червня, у Львові відбулося відкриття вулиці Квітки Цісик. Отож, відтепер у Шевченківському районі міста між вулицями М.Хвильового та А.Лінкольна є вулиця імені відомої співачки українського походження. Цікаво, що вулиця імені Квітки Цісик не має поки що жодного номера – це просто вулиця міста.
За словами заступника міського головиЛьвова Василя Косіва, цьогоріч на урочистій сесії з нагоди дня міста депутати прийняли рішення присвоїти одній з львівських вулиць, яка до того часу була без назви, ім’я відомої співачки українського походження Квітки Цісик. «Важливо, що на цій вулиці є школа, та неподалікцерква. З часом в цій школі ми плануємо зробити кімнату-музей Квітки Цісик.Адже це найкращий варіант, коли діти будуть ознайомлюватися з творчістю Квітки Цісик»,-розповів він.
Також Василь Косів зазначив, що вже є пропозиції від американської громади щодо експонатів. Водночас родина співачки, що мешкає у Львові, надасть для експозицій якщо не оригінали, то копії речей Квітки.
Довідка.
Кві́тка Ці́сик ( 4 квітня 1953, Квінз, Нью-Йорк — † 29 березня 1998, Мангеттен, Нью-Йорк) — американська співачка українського походження, співачка-сопрано, виконавиця українських народних і популярних пісень: виконувала заголовні пісні у фільмах, виступала на американському телебаченні (у рекламі); співала у Гентській опері (Бельгія), одержала нагороду «Оскар» («YouLightUpMyLife», 1977). З 1982 року і до самої смерті
Квітка залишалася єдиним голосом компанії «Ford Motors» - вона була найпопулярнішою виконавицею рекламних джинглів у США
Народилася у родині скрипаля Володимира Цісика. Батько вчив її грати на скрипці з п'ятирічного віку; у Mannes School of Music здобула музичну освіту за класом вокалу.
Квітка Цісик відома двома українськими альбомами: «Kvitka — SongsofUkraine» та «Kvitka — TwoColors». Обидва альбоми були родинними проектами: її чоловік та інженер звукозапису, Ед Ракович (Ed Rakowicz), спродюсував їх; сестра Марія Цісик грала на піаніно, а мати Йванна — стежила за чистотою вимови доньки. У записі брали участь близько 20 музикантів, які грали на понад десяти різних інструментах.
1983-ого року з матір'ю Квітка відвідала Україну, а після проголошення незалежності України мріяла дати серію концертів на Батьківщині. Її мрії не здійснилися:
29березня1998, не доживши 5 днів до свого 45-річчя, померла від раку молочної залози.
Квітка Цісик більш відома за межами своєї етнічної батьківщини ніж в Україні. Проте в жовтні 2008 року в Українському домі пройшов творчий вечір «Незабутня Квітка», присвячений пам'яті цієї співачки — американки українського походження: захід — перший в Україні та єдиний україно-американський проект, досі присвячений Квітці Цісик.
1992 року Квітку хотіли запросити для участі в концерті з нагоди першої річниці незалежності України саме з піснею «Я піду в далекі гори».
2009 року Міністерство культури і туризму України провело підготовку до Міжнародного мистецького фестивалю-конкурсу української пісні пам'яті Квітки Цісик «Квітка», який навесні презентували у США в рамках III Фестивалю української культури, а восени цього ж року планується провести в самій Україні. 4 квітня2009 року, в день народження співачки, у Львові відбувся вечір пам'яті з церемонією перейменування однієї з вулиць міста на честь Квітки Цісик
22 січня 2010р. на День Соборності у Львові відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки, присвяченої Квітці Цісик.
7 травня 2010 р. міська рада Львова ухвалити рішення назвати вулицю, яка з'єднує вул. А. Лінкольна та вул. М. Хвильового, ім’ям Квітки Цісик. За це рішення проголосували 69 депутатів.
Вікіпедія.