З нагоди 90-ї річниці з дня народження Зіновія Красівського в приміщенні актового залу НВК ʺСередня загальноосвітня школа-ліцейʺ м. Моршина відбувся тематичний захід. Про це Гал-інфо повідомили у прес-службі ЛОДА.
Присутні мали змогу почути історії з життя, фрагменти відеозаписів та вірші.
На заході був присутній син Зіновія Красівського Ярослав, який також поділився спогадами.
Довідково:
Зеновiй Красівський – поет, громадський діяч. Народився 12 листопада 1929 року Член Української гельсінської групи (1979). Закінчив Львівський університет (1962).
У 1945 і 1947 роки тікав під час виселення його родини до Казахстану за співпрацю з ОУН. Таємно перебував у Львові. У березні 1949 року заарештований, засуджений до 5-ти років таборів і довічного заслання. Покарання відбував в Архангельській обл (РФ). 1953 році амністований, працював у шахті в м. Караґанда (Казахстан). 1959 році знову заарештований, утік до Львова.
Співзасновник Українського національного фронту (1964), програма якого передбачала мирні методи боротьби за незалежність України. Резонансу набув ʺМеморандум УНФ ХХІІІ з’їздові КПРСʺ з вимогою переосмислити національні проблеми в СРСР, припинити арешти й переслідування української інтелігенції, ввести українську мову в громадські і культурні установи УРСР.
24 березня 1967 заарештований, за звинуваченням у антирадянській діяльності, засуджений. Покарання відбував у Владимирській в’язниці (РФ), де написав поетичну збірку ʺНевольницькі плачіʺ, що 1984 вийшла друком у Лондоні.
У 1972 році відправлений на примусове лікування до психіатричної лікарні в м. Смоленськ (РФ), від 1976 року – у Львові. Один iз засновників політичного об’єднання ʺДержавна самостiйнiсть Україниʺ (1990). Наприкінці життя опікувався відновленням УГКЦ, керував будівництвом жіночого монастиря у с. Гошів (Долинський р-н Івано-Франківської обл). Від 1990 року очолював Провід ОУН.
Нагадаємо, як писало Гал-інфо, у Львові вшанували пам'ять Зеновія Красівського.