7 областей України станом на 10 червня не відповідають усім необхідним критеріям, аби мати змогу перейти до наступного етапу послаблення карантину.
Про це на брифінгу повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, передає hromadske.ua.
Він зазначив, що 10 червня в Україні стартує черговий етап послаблення карантину для тих областей, які показують позитивну динаміку захворюваності на COVID-19.
Водночас наразі такої немає у Києві, а також Волинській, Житомирській, Закарпатській, Львівській, Рівненській і Чернівецькій областях.
«Це ті області, які відсьогодні не можуть застосувати черговий етап пом'якшення карантину», — сказав Ляшко.
Зазначимо, з 10 червня в Україні дозволили:
- відновити діяльність готелів, санаторіїв, а також інших місць для відпочинку, крім дитячих таборів;
- відновити діяльність закладів культури та культурних закладах із дотриманням дистанції 1,5 метри між відвідувачами.
Крім того, з 10 червня відновлюється робота КПВВ на лінії розмежування на Донбас. Працюватимуть пункти пропуску «Мар’їнка» та «Станиця Луганська» з 11:00 до 14:00 щодня.
Головний санітарний лікар зазначив, що найближчим часом уряд також ухвалить рішення про заборону чи дозвіл на роботу дитячих таборів.
Зазначимо, міжнародне авіасполучення з державами, які відкрили аеропорти для рейсів з України, буде відновлено з 15 червня.
Тимчасові працівники, бронювання робочих місць та колективний біг онлайн. Умови праці після карантину
Без фан-зон та у масках: у МОЗ затвердили правила проведення концертів та спектаклів під час карантину
Нагадаємо, з 22 травня до 22 червня в Україні діє так званий «адаптивний» (локальний) карантин. Це означає, що в разі загострення епідеміологічної ситуації в окремих регіонах, обмежувальні заходи буде посилено саме там, а не по всій країні.
Умови для пом'якшення карантину такі:
- загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 тисяч населення (інцидентність). Вона має становити менше ніж 12 людей на 100 тисяч населення.
- середня кількість ПЛР-тестувань. Потрібно понад 12 на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів.
- завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19. Потрібен показник менше ніж 50%.