Слухай онлайн
Здоров'я

У МОЗ розповіли про зміни в додатку "Вдома"

У МОЗ нагадали, що під час перетину державного кордону, як і раніше, невакциновані громадяни мають встановити застосунок «Вдома».

Про це йдеться у відповідному дописі міністерства у фейсбуці.

Водночас у пресслужбі зазначили, що сама цифрова послуга частково змінює своє призначення - додаток більше не відстежуватиме геолокацію, а через 72 години буде деактивований. 

Українці, які повертаються з-за кордону та іноземці, які прибувають до України, і не мають свідоцтва чи сертифікату про вакцинацію, зобов’язані показати працівнику прикордонної служби активований додаток «Вдома». Інакше - громадян України відправлятимуть на 14-денну обсервацію, а іноземцям відмовлятимуть у в’їзді на територію України.

Після реєстрації впродовж 72 годин в додаток має підтягнутися результат ПЛР або тесту на антиген, який ви зробили в одній з верифікованих МОЗ лабораторіях України по приїзду. Якщо будь-який із тестів покаже негативний результат, застосунок «Вдома» можна видаляти. У випадку ж позитивного результату варто подзвонити своєму сімейному лікарю. 

Якщо з будь-яких причин ви не здали тест після перетину кордону, через 72 години додаток деактивується. Раніше простежити чи знаходиться людина на самоізоляції можна було з допомогою застосунку. Тепер після його деактивації інформація автоматизовано передається до правоохоронних органів. Вони надалі проводитимуть вибіркову перевірку того чи людина перебуває в місці самоізоляції. 

Зміни набирають чинності з моменту офіційної публікації Постанови.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ