8 лютого у Брюсселі посли країн ЄС голосуватимуть над змінами до закону, що можуть перешкодити Nord Stream 2, - передає Польське Радіо.
Німецький уряд з побоюванням чекає того, як Франція проголосує сьогодні на зустрічі послів держав Європейського Союзу у справі внесення змін до газової директиви, що дозволять призупинити або навіть заблокувати російський газопровід Nord Stream 2.
Щораз більше експертів починає критикувати уряд Анґели Меркель, стверджуючи, що такі проекти як будівництво газомагістралі, потрібно реалізовувати усім Європейським Союзом.
Організатор та керівник Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингеррозкритикував рішення побудови німецько-російського газогону без домовленості з євросоюзними партнерами. ʺМи мусимо зробити висновки з цього. Така ситуація не може повторитися і у майбутньому подібні проекти мають бути євросоюзнимиʺ, - сказав Ішингер у розмові з радіо Deutschlandfunk.
В інтерв’ю з Польським радіо голова Інституту економічних досліджень у Мюнхені професор Клеменс Фюст також визнав, що споруджуючи Nord Stream 2, Німеччина повинна брати до уваги застереження інших держав. ʺПриродно важливо, аби Німеччина не допустила шантажу щодо інших держав, якщо Росія раптом ствердить, що увесь свій газ до Європи буде транспортувати тільки через Nord Stream 2. У такому випадку Німеччина повинна показати солідарність з іншими державиʺ, - сказав професор Фюст.
Німеччина з нетерпінням чекає на результат сьогоднішнього голосування щодо газової директиви. За словами видання Sueddeutsche Zeitung, Франція має намір проголосувати проти цього проекту.
Зміни до газової директиви мають гарантувати, що усі газопроводи, також ті, що імпортують газ, а також їхні морські відрізки на території ЄС, будуть охоплені євросоюзним енергетичним пакетом. Таким чином Nord Stream 2 не буде настільки прибутковим проектом, як цього очікує Ґазпром.