Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Кримінал

У рибалок-порушників вилучили 6 тис. вудок та інших снастей

З 1 квітня і у всіх областях України рибоохоронні патрулі та органи рибоохорони провели 2 529 рейдів. Інспектори виявили 4 105 порушень правил рибальства. У браконьєрів вилучено 18,1 тис. кг водних біоресурсів та 6 343 заборонених знарядь лову. Також затримано 134 транспортних засоби, повідомила прес-служба Держрибагентства.

«Сума збитків, завданих рибному господарству, які було зафіксовано у квітні 2018 року склала 4,7 млн грн. З них по одному мільйону збитків викрито Чорноморським та Азовським басейновими управліннями. Рибоохоронний патруль не зупиняється на досягнутому, а продовжує фокусуватись на значних порушеннях. Висловлюю сподівання, що в нерестовий період громадяни будуть сумлінними та не порушуватимуть даної заборони», - прокоментував Голова Держрибагентства Ярослав Бєлов.

Найактивніше рибоохоронні заходи проводились в Київській, Миколаївській, Дніпропетровській, Полтавській, Житомирській, Одеській областях, а також Азовським басейновим управлінням.

В деяких регіонах переважна більшість порушень була зафіксована тоді, коли рибалки лише виходили на воду та ще не встигли виловити біоресурси. Відповідно, кількість порушень є значною, але сума збитків – мінімальна. Зокрема така ситуація спостерігається у Вінницькій області, на Волині, Львівщині та Сумщині.

«Дотримання рибалками правил є надзвичайно важливим під час нересту. Адже він відіграє важливу роль у відтворенні природних ресурсів та підтриманні сталих запасів риби. Кожен громадянин повинен починати з себе та не порушувати правил рибальства, а також інформувати про виявлені порушення», - наголосив Голова Держрибагентства.

Повідомити про порушення або отримати додаткову інформацію про нерестову заборону можна за телефоном «гарячої» лінії Держрибагентства: 0-800-50-52-50. А також за номерами "гарячих ліній" територіальних управлінь, які доступні за лінком.

Нагадуємо, в більшості регіонів України нерест розпочався першого квітня. Тривалість заборони відрізняється залежно від областей та водойм. Але в межах зони відповідальності Чорноморського басейнового управління заборона встановлюється не по водоймах, а по окремим видам риб. Так, наприклад, з 15 лютого до 30 квітня в Чорному морі тривав нерест глоси, а з першого травня розпочався нерест калкана та бичка. З переліком наказів територіальних управлінь можна ознайомитись за посиланням. В них прописані дати нерестової заборони, а також перелік водойм, де дозволено та заборонено рибалити.

Порушення правил рибальства в даний період карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Детальна інформація про правила рибальства та встановлені штрафи протягом нерестового періоду доступна за посиланням.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ