Слухай онлайн
Cуспільство

У Волинській області десятки сомалійців оголосили голодування

У пункті тимчасового утримання у Волинській області голодують кілька десятків сомалійців, які вимагають звільнення та видачі їм документів для перебування в Україні. Про це Kyiv Post повідомили самі учасники голодування та правозахисники.

"Ми стали заручниками ситуації, коли не можемо отримати ніяких документів для перебування на території України, а без документів нас затримує міліція та місяцями утримує в пунктах тимчасового утримання", - йдеться в заяві учасників голодування.

У пунктах тимчасового утримання люди можуть перебувати до 12 місяців, потім їх просто відпускають на волю, не видаючи при цьому жодних документів. Тому більшість з них дуже швидко знову опиняються у пункті тимчасового утримання.

"Деякі з нас вже кілька разів пройшли через це, при тому, що багато з нас проживають на території України 5-6 років", - сказав представник голодуючих Султан Хаіб.

За його словами, Державна міграційна служба не надає шукачам притулку в Україні ніяких документів, з якими вони могли б законно перебувати в країні до отримання рішення з приводу отримання статусу біженця.

Процедура отримання статусу біженця в Україні ускладнена тим, що Державний комітет з питань національностей та релігій був ліквідований минулого року, а новий орган, який повинен займатися мігрантами – Державна Міграційна служба ще до кінця не сформований.

"Ті з нас, хто мав цей статус раніше не можуть продовжити його. Таким чином ми вимушено стали нелегалами, за що нас і затримано", - сказав Хаіб.

Сомалійці кажуть, що через таку ситуацію в Україні дехто із них намагались нелегально перейти кордон до Євросоюзу щоб просити про притулок там.

Проте їх затримали українські прикордонники.

"Таким чином ми не можемо ані жити тут, ані шукати кращої долі в інших країнах. Ми не злочинці, ми люди, які втекли із Сомалі щоб врятувати своє життя", - сказав Хаіб.

Правозахисники кажуть, що у пункті тимчасового утримання у Журавичах Волинської області сомалійці голодують "щонайменше тиждень".

"Наразі не можемо перевірити скільки саме голодує людей, проте очевидно, що декілька десятків. Відомо, що серед них є жінки та неповнолітні", - сказав Максим Буткевич із проекту "Без кордонів", який займається допомогою біженцям та шукачам притулку.

Неофіційно інформацію про голодування підтверджують і в міжнародних правозахисникх організаціях, проте поки що офіційно її не коментують.

Державна міграційна служба поки що не відповідає на запитання про ситуацію у Журавичах.

Українська правда

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ