Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Україна ініціювала селф-скринінг відповідності свого законодавства праву ЄС

Фото: Depositphotos

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина зустрілася з послами держав-членів Європейського Союзу.

Зустріч відбулась напередодні публікації щорічного звіту Європейської Комісії про розширення, в якому йтиметься і про Україну, повідомляє пресслужба уряду.

Делегацію європейських дипломатів очолила новопризначений Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова.

«Це, ймовірно, наша остання зустріч перед публікацією звіту Єврокомісії щодо розширення і подальшою роботою, яка розпочнеться безпосередньо у столицях держав-членів ЄС після його оприлюднення. Тож сьогодні я хочу надати загальний огляд виконаної роботи з нашого боку, а також обговорити очікування щодо наступних кроків. Ми свідомі того, що рішення щодо початку переговорів про вступ України базуватиметься на досягненнях. Ми віддані цьому принципу і підготували міцну основу для того, щоб Європейська Комісія ухвалила рішення рекомендувати лідерам ЄС дати старт таким перемовинам», – заявила Ольга Стефанішина.

Віце-прем’єр-міністр нагадала, що за рік Україна здійснила важливі перетворення у сфері верховенства права, зокрема було перезавантажено ключові органи судової системи. Крім того, відтепер, вперше в історії України обрання суддів Конституційного Суду відбуватиметься на прозорій конкурсній основі.

Україна привела національне законодавство з регулювання медіа і реклами у відповідність до міжнародних норм, що було визнано в проміжній оцінці ЄС. Також було ухвалено Закон про національні меншини (спільноти) та зміни до нього у відповідності до рекомендацій Венеційської Комісії. У своїх виступах посли держав-членів ЄС відзначили досягнення України, зокрема щодо посилення боротьби з корупцією.

«Наша головна мета – щоб все, що здійснюється в Україні в сфері боротьби з корупцією, викликало довіру та визнавалося нашими партнерами, які є основними інвесторами у виживання України як держави під час війни та нашого повоєнного відновлення», – додала урядовиця.

Окремо вона нагадала, що Уряд України, не чекаючи офіційного старту переговорного процесу, вже розпочав необхідну підготовку до нього. Так, було ініційовано селф-скринінг відповідності національного законодавства України праву ЄС. Понад 80 органів державної влади та державних установ вже проаналізували близько 28 тисяч актів законодавства ЄС.

«Євроінтеграція стала одним з ключових джерел потужної мобілізації всередині країни від початку війни. Українські військові, які захищають нас на полі бою, слідкують за всім, що Україна робить для наближення з ЄС. Рішення про початок переговорів про вступ з Україною є важливим кроком, що зміцнить єдність, лідерство Об’єднаної Європи», – додала вона.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ