Слухай онлайн
Економіка

Україна в цьому році експортує 16 млн тонн пшениці

Загальний погоджений орієнтовний обсяг експорту пшениці у 2018 році складає 16 млн тонн. З них, продовольчої пшениці ― 8 млн тонн, непродовольчої пшениці (фуражу) – також 8 млн тонн. Такі обсяги погодили Мінагрополітики та експортери зерна і сьогодні, 10 серпня, буде підписано відповідний Меморандум про взаєморозуміння, повідомили у Європейській бізнес асоціації.

Перегляд вище зазначеного обсягу для експорту буде здійснено за результатами завершення жнив пшениці. Але це має бути зроблено не пізніше 28 вересня 2018 року.

«Одним із найбільш важливих стратегічних напрямів експорту вітчизняної аграрної продукції залишається світовий ринок зерна. Будь-які тенденції і тренди цього ринку мають безпосередній вплив на стан розвитку аграрного експорту України. А, крім того, відображуються на ціновій ситуації. Це в загальному підсумку має довгострокові наслідки для усієї зернової галузі», – зазначила виконавчий директор Комітету зернових та олійних культур Ірина Душник.

Даний документ є одним із факторів збереження балансу між внутрішнім споживанням зернових та експортними можливостями. Адже стабільність та прогнозованість є пріоритетом для України і одним із головних чинників національної та продовольчої безпеки.

На ринку зернових підписання Меморандуму знаменує старт нового маркетингового року. За попередніми підсумками 2017/2018 року, Україна експортувала 39,4 млн тонн зернових. З них, пшениці – 17,1 млн тонн. Найбільшими покупцями українського зерна у І півріччі 2018 року були країни Африки, Азії та Європи.

Нагадаємо, у вівторок Європейська Бізнес Асоціація, що представляє провідних гравців зернового ринку, провела спільну зустріч представників зернового бізнесу із заступником Міністра Мінагрополітики – Оленою Ковальовою, для того, щоб обговорити Меморандум про взаєморозуміння між Мінагрополітики та учасниками зернового ринку. Обидві сторони відзначили, важливість конструктивного діалогу між владою та бізнесом в напрямі прозорості, прогнозованості та відповідальності спільних рішень щодо зернового ринку.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...