Слухай онлайн
Cуспільство

Україні потрібен єдиний орган контролю безпеки харчів

Україні потрібен єдиний орган з контролю безпеки харчової продукції, якого поки немає. Діоксиновий скандал у ФРН показав, кажуть експерти, актуальність своєчасного виявлення небезпеки і інформування про неї людей. Про це пише "Німецька хвиля".

Виявити, чи є у продуктах або кормах діоксин, в Україні вкрай складно. Попри те, що в країні діють 1300 відомчих лабораторій і 1250 лабораторій, котрі працюють на ринках, діоксини виявляє єдиний вітчизняний науково-дослідний інститут екогігієни і токсикології ім. Л.І.Медведя. «Якщо у нас така кількість лабораторій, а тільки одна вимірює такий суттєвий фактор небезпеки, як діоксин, то спочатку треба вирішувати питання реформування всіх  цих лабораторій, аби спрямувати кошти саме на ці  важливі питання», –впевнений голова Ліги виробників харчових продуктів Геннадій Кузнєцов.

Виробництво харчових продуктів контролює одне відомство, постачання на ринок – інше, а в кінцевому результаті контролюючі органи не обмінюються інформацією, конкурують за сфери контролю, або двічі перевіряють один і той же об’єкт. Споживачеві ж оперативно отримати точну й вичерпну інформацію про безпеку харчових продуктів надзвичайно проблематично, каже спеціаліст з харчової безпеки Міжнародної фінансової корпорації (IFC) Юрій Зваженко. За його словами, міжнародні організації рекомендують Україні створити єдине відомство, яке отримає функції  нині існуючих Держслужби технічного регулювання, Державної санітарно-епідеміологічної служби і Державної ветеринарної і фітосанітарної служби.

 «Ми відразу ж після виявлення мали інформацію з Німеччини про проблему з діоксином. Це свідчить про те, що в ЄС запроваджена чітка система інформування споживачів про можливі небезпеки, пов’язані з харчовою продукцією. І це хороший приклад для України, аби запровадити подібну систему», – сказав Deutsche Welle Юрій Зваженко.

За оцінками експертів проекту ЄС з питань якості і безпеки продуктів, фінансування всіх органів контролю за якістю продуктів харчування складає 744 мільйони гривень на рік. При створенні єдиного органу, навіть без скорочення штатів, лише за рахунок зменшення кількості лабораторій фінансування складало б 430 мільйонів гривень.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ