Цьогорічний іспит був подвійним випробовуванням для лікарів-інтернів. Окрім стандартної частини тесту, яку в Україні складають щороку, вони мали пройти міжнародний субтест, заснований на стандартах оцінювання в США - екзамені USMLE (United States Medical Licensing Exam). Про це повідомили виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.
З українською частиною переважна більшість впоралась.
А ось результати міжнародного тесту підтвердили справжні проблеми нашої медичної освіти.
Прохідний бал 70,5 набрали лише 3% інтернів, що складали іспит.
Тест USMLE має скласти кожен лікар в Сполучених Штатах, аби отримати право займатися лікарською діяльністю. Це означає, що сьогодні між рівнем підготовки українських випускників медвишів та випускників закордонних університетів утворилася величезна прірва.
Очікувана проблема в галузі, яка не розвивалася 25 років.
"Якщо ми хочемо, щоб українець лікувався не гірше, ніж американець чи європеєць, ми маємо нарешті прийняти виклик і вирішити ситуацію", - пише Супрун.
До майбутніх лікарів знизили освітні вимоги
Якісна медицина неможлива без належної підготовки медпрацівників. Тому ми наполягаємо на встановленні мінімального прохідного балу в 150, запуску медичної реформи, яка знищить хабарі в медичних університетах, розвиваємо нові медичні професії в Україні та шукаємо нові стандарти підготовки для медпрацівників.
"Час усвідомити, що зміни не відбуваються самі по собі. Ми повинні змінюватися також", - завершує Уляна Супрун.