Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Українські заробітчани: залишатись не можна повертатись

Відсоток працівників з України, які хочуть переїхати до Польщі, збільшився на одну третю у порівнянні з минулим роком.
Фото ілюстративне.

Це підтвердило друге дослідження “Українці на польському ринку праці: досвід, виклики та перспективи. Звіт EWL”, повідомляє інтернет видання NASHAPolsha з посиланням на Європейську правду.

Дослідження, проведене EWL. S.A, Фундацією підтримки мігрантів на ринку праці “EWL” та Студіями Східної Європи Варшавського університету, показало, що кожен третій працівник з України хоче залишитися в Польщі. Понад 40% з них має вищу та неповну вищу освіту.

Серед аргументів на користь життя у Польщі громадяни України називають вищу якість життя – 66,5%, добрий заробіток та ліпші перспективи для дітей – 46%.

Понад три чверті респондентів, які обмірковують переїзд до Польщі, вважають, що надання їм посвідки на постійне проживання у Польщі вплине на їхнє рішення про переїзд.

Майже дві третини громадян України, які працюють у Польщі, і які обмірковують можливість залишитися у Польщі, планують також перевезти до країни свої сім’ї.

Найчастіше громадяни України приїжджають на заробітки до Польщі на підставі робочої візи – 60%. Однак, у порівнянні з торішнім дослідженням, на понад 5% збільшилася частка українських працівників, які перебувають у Польщі на підставі безвізового режиму між Україною та ЄС.

Майже 28% респондентів визнали, що стикалися із негативними ситуаціями під час оплати праці та пропозицій роботи, коли справжні умови працевлаштування відрізнялися від заявлених.

Як повідомляло Гал-інфо раніше, постійно за межами країни працюють 3,2 мільйонів осіб, періодично працювали за кордоном приблизно 7-9 мільйонів українців.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ