Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство  |  Культура

Українську ікону, подаровану Лаврову, вивезли з Донбасу через Росію

Ікона, яку голова Президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік подарував міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову, – з українського Донбасу, а в Боснію і Герцеговину вона потрапила через Росію та Сербію.

Про це розповів колишній очільник Асоціації ветеранів Армії РС Драган Савич в інтерв'ю депутату від опозиційної Сербської демократичної партії (СДП) у парламенті Республіки Сербської Небойше Вукановичу. Вуканович опублікував розмову з Савичем в своєму блозі, передає Балканський оглядач, пише Еспресо.Захід.

"Вукотич привіз ікону з Донбасу через Росію та Белград", – сказав Савич, додавши, що він не знає, чи були у Вукотича будь-які супровідні папери для цього, як це зазвичай буває за таких обставин.

Згідно із оприлюдненою інформацією, Душко Вукотич поїхав на Донбас у 2018 році як голова Асоціації ветеранів Армії Республіки Сербської для участі у засіданні об'єднання "Спадкоємці Перемоги" (ця організація активно працює в окупованих Криму та Донбасі). Представники "влади" Луганська та Донецька нібито і передали очільнику сербських ветеранів ікону із зображенням Святого Миколая, яку він потім привіз Додіку.

Тим самим спростовано заяву представників Додіка про те, що ікона останні 15 років належала родині з Баня-Луки, йдеться у повідомленні.

Сам Вукотич, який нібито привіз з Донбасу та подарував ікону Додіку, ні підтвердив, ні спростував звинувачення на свою адресу, заявивши лише, що нехай розслідування веде Інтерпол.

"Я не маю наміру захищатись і тим самим годувати різних божевільних! Всім відомо, що Інтерпол працює над цією справою. Це найбільша у світі безпекова агенція! Нехай люди роблять свою роботу! Я завжди доступний їм, а також усім агенціям держави, де багато хто з нас живе серед безумців, що прагнуть уваги медіа!", – сказав Вукотич журналістам.

Тим часом ікону, яку Лавров вирішив повернути як небажаний подарунок, вже передано посольству БіГ у Москві, після чого посол Боснії і Герцеговини в Російської Федерації Желько Самарджія привіз її в Сараєво в п’ятницю та передав безпосередньо соратникам Додіка.

Кабінет Додіка оголосив, що наразі ікона зберігається в сейфі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ