Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Український ветеранський фонд: Близько 30% ветеранів наразі безробітні

Наразі близько 30% українських ветеранів мають статус безробітних, зокрема, через психологічний дискомфорт від повернення у цивільне середовище.

Про це розповіла заступниця виконавчого директора Українського ветеранського фонду Каріна Дорошенко.

«Роботодавці хочуть приймати ветерана на роботу, оскільки це хороші лідерські якості, стресостійкість, витривалість, вміння знаходити рішення, це дуже хороша компетенція в проєктній діяльності. Але, попри це, ми бачимо з досліджень, що зараз близько 30% ветеранів мають статус безробітного», — розповіла вона. 

За словами Дорошенко, причини можуть бути різні, але одна з тих, яку називають ветерани, — їм психологічно некомфортно повертатися у середовище цивільних, на попереднє місце роботи, оскільки військові звикають підпорядковуватися своєму командиру та працювати зі своїми побратимами.

Вона зауважила, що деякі ветерани готові відкривати власну справу та запрошувати побратимів на роботу. А втім, є й ті, хто хоче працювати як найманий робітник. Дорошенко каже, що є «великий запит» на робітничі професії.

Тому фонд наголошує, що роботодавцям, зокрема великим корпораціям, треба розробляти на своїх підприємствах форми адаптації. Наразі вже кілька установ працюють над цим.

«Треба вміти знаходити ці можливості для ветерана, користуватися новим досвідом, показати йому, як з військової кар'єри в цивільне життя можна адаптувати свої компетенції», — наголосила Дорошенко.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ