Слухай онлайн
Економіка  |  Cуспільство  |  Кримінал

В Івано-Франківську банкрутять фірму, що задіяна у місцевій "Афері століття"

Йдеться про ТОВ «Компанія Рона», яке фігурує в близько 20 кримінальних справах та від шахрайства з боку службових осіб якого збитків зазнала низка українських банків, міжнародна компанія Hyundai Corporation, фізичні та юридичні особи, що виступали майновими поручителями в банках

Провадження у справі про банкрутство ТОВ «Компанія Рона»,Господарський суд Івано-Франківської області відкрив 17 липня 2020 року – за заявою компанії Hyundai Corporation, яка заявило вимоги до боржника на 6,9 млн дол та 1,24 млн євро.

Згідно матеріалів судового реєстру, фактично такі ж самі суми фігурують в кримінальному провадженні від 11.04.2018 року за ч. 4 ст. 190 КК України (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою), досудове розслідування у якому у даний час здійснює Головне слідче управління Національної поліції України.

З даних матеріалів також відомо, що ця справа стосується заволодіння у шахрайський спосіб товаром іноземної компанії Hyundai Corporation у вигляді полімерів на загальну суму 6 565 730,75 доларів США і 1 242 176,5 євро. І що шахрайство виразилося у передачі іноземному суб`єкту господарювання в іпотеку фіктивних (неіснуючих) об`єктів нерухомості.

Зазначимо, що про шахраїв з Івано-Франківська, які обдурили компанію Hyundai та низку українських банків на 30 млн. доларів, ЗМІ повідомляли наприкінці 2017 року, коли відбулася прес-конференція за участі представників Hyundai Corporation, «Укрсоцбанку» та інших банківських установ.

На ній було заявлено, що засновники ТОВ «Компанія Рона» в особі Романа Семотюка, Романа Литвинця та інших суб'єктів шахрайським шляхом, використовуючи схему із наданням під заставу неіснуючих об'єктів нерухомості (тобто об'єктів, що існують лише «на папері») отримували кредити у фінансових установах на великі суми. І що з аналогічною ситуацією зіткнулася й міжнародна корпорація Hyundai Corporation, яка надала «Компанії Рона» товар (полімерну сировину) під заставу таких же неіснуючих об'єктів.

Потерпілі сторони під час прес-конференції звернулися до правоохоронних органів Івано-Франківської області, Генеральної прокуратури України з проханням провести об’єктивне розслідування та притягнути винуватих до відповідальності у найкоротші терміни.

Однак (і про це також свідчать метеріали судового реєстру) ні службові особи ТОВ «Компанія Рона», ні інші учасники шахрайства до кримінальної відповідальності досі не притягнуті. Це за обставини, що загальні збитки від цієї шахрайської схеми, завдані банкам (у тому числі державним), міжнародним компаніям, фізичним та юридичним особам, що виступали поручителями у банківських установах, орієнтовно можуть складати кілька мільярдів гривень.

Вельми показовим є й те, що у дану шахрайську схему (і це підтверджуються численними документами, у тому числі із судового реєстра) було задіяно близько 100 осіб, які створили «на папері» цілу мережу неіснуючих об’єктів нерухомості, зареєстрованих в державному реєстрі нерухомості на підставі підроблених документів. У їх числі - державні реєстратори, технічні інвентаризатори, приватні нотаріуси, оцінювачі (переважно з низки відомих фірм), посадові особи банків, чиновники міськвиконкому, працівники органів Держбудархконтролю, різних земельних інстанцій.

Загалом, згідно відомостей в судовому реєстрі, щодо цього шахрайства правоохоронцями було зареєстровано близько 20 кримінальних проваджень. У справах «проходить» 14 неіснуючих об’єктів нерухомості, більшість з яких були «створені» в Івано-Франківську ще в 2008 році.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ