Про вбивство «депутатів» повідомив «заступник генерального прокурора» так званої «ЛНР» Григорій Цевенко. «У Кам'янобрідському районі міста Луганська в ніч з 26 на 27 серпня поточного року в приватному житловому будівництві сталося резонансне вбивство двох осіб, які були «депутатами «народної ради «ЛНР».
За фактом інциденту порушено кримінальну справу, проводяться необхідні слідчі та оперативно-розшукові заходи», - сказав він.
За інформацією аналітичного відділу ГІ «Права Справа», один з убитих — Кривоносов Анатолій Миколайович 19 травня 1956 року народження. У 1973-1976 навчався в Ярославському Вищому Військово-Фінансовому Училищі ім. генерала армії А. В. Хрульова. З вересня 1976 до серпня 2001 року- помічник командира з фінансово-економічної діяльності – головний бухгалтер військової частини Міністерства Оборони.
Потім звільнився і працював в приватному секторі: помічник керівника готелю «Лугань» (лютий 2002 - вересень 2004); ПП «Петрович» (грудень 2004 - листопад 2005); бухгалтер ПП «Свиридов» (грудень 2005 - травень 2007). З липня 2007 по грудень 2012 працював спеціалістом 1 категорії з бухгалтерського обліку в системі Міністерства оборони України.
«Депутат «народної ради «ЛНР» Кривоносов входив до складу комісії з майнових і земельних відносин та природних ресурсів.
Друга вбита – Інна Володимирівна Кузнєцова, 47 років, працювала в комітеті з питань бюджетно-фінансової діяльності, торгівлі та зовнішніх зв'язків.
За інформацію російських ЗМІ, вбиті мали конфлікт із Плотницьким. Утім, ця інформація не відповідає дійсності. Свого часу Кривоносов був начальником відділу кадрів і начальником фінансової служби батальйону «Зоря», де командиром був Плотницький. А Кузнєцова була заступником Кривоносова. Кривоносов і Кузнєцова були наближені до Плотницького і разом з останнім мали безпосереднє відношення до схем розкрадання гуманітарної, фінансової допомоги, яка надходила від спонсорів з РФ до батальйону «Зоря».
Саме тому, за протекцією Плотницького, їх призначають на два ключових комітети – майнових і земельних відносин і природних ресурсів та комітет з питань бюджетно-фінансової діяльності, торгівлі і зовнішньоекономічних зв’язків.
Незважаючи на те, що загиблі працювали в різних комітетах, громадська приймальня обох «депутатів» зареєстрована за однією адресою: м. Луганськ, площа Герої Великої вітчизняної війни, 9, кабінет 132. Крім професійної діяльності, обидва вбитих перебували в цивільному шлюбі, жили разом за адресою: м. Луганськ, вул. Івана Туркенича, 53.
Варто зазначити, що на момент їхньої ліквідації припали конфлікти у політичному керівництві «ЛНР», пов’язані з реалізацією вугільної продукції з так званих «копанок» на території Антрацитівського, Перевальського і Краснолуцького районів. Нещодавно в Луганську виникла конфліктна ситуація, коли на засіданні уряду «ЛНР» Плотницький звинуватив керівників цих районів і правоохоронних структур у тому, що вугілля, яке там видобувається, незаконно постачається в обхід «унітарного» підприємства на територію РФ.
«І Красний Луч, і Антрацит, і Перевальськ частково. Ви думаєте, я не в курсі, що через ваші райони вже налагодили практично вивезення вугілля з наших територій. Якщо хоч одна машина вийде з цих територій не туди, куди потрібно, будуть відповідати і прокурори і голови», - заявив Плотницький.
Плотницький має давній конфлікт з «МДБ ЛНР», яке за допомогою підконтрольної структури «Россервіс» займається контрабандою вугілля в Росію. Товариство зареєстровано в м. Антрацит за адресою: вулиця Олега Кошового, 2. Безпосередній контроль за функціонуванням трафіку вугілля на територію РФ здійснює «заступник міністра МДБ ЛНР» О. Басов.
Звертає на себе увагу той факт, що на території РФ є компанія з аналогічною назвою, яка зареєстрована за адресою: місто Новочеркаськ, вулиця Просвіти, 155А. Її засновник- Міньдюков Микола Миколайович. Він також є засновником новочеркаської компанії «Югенергоресурс» (торгівля твердим паливом) і одним із засновників ТОВ «Передові електронні технології».
Як повідомляє агенство Рейтер, частина контрабандного українського вугілля з окупованих районів Донбасу споживається Новочеркаською ГРЕС, що належить Газпрому. «Вугілля Донбасу надходить в Росію. Воно споживається на Новочеркаській станції ... І основні обсяги сортового вугілля транзитом через територію Росії йдуть на експорт», - пояснив журналістам заступник міністра енергетики РФ Анатолій Яновський.
Примітно, що лише у липні 2017 року транзитом через територію РФ було поставлено на експорт в країни Європи близько 267 тисяч тонн українського вугілля, нелегально вивезеного з окупованих районів Донецької та Луганської областей.
Фактично Плотницький хоче особисто контролювати грошові потоки з реалізації вугілля. Тому, щоб нейтралізувати Плотницького і вгамувати його апетити «МДБ ЛНР» йде на фізичну ліквідацію двох наближених до нього людей. Сам факт ліквідації через підконтрольні «МДБ ЛНР» ЗМІ подається як помста ватажка «ЛНР». Йдеться про те, що «Міністерством держбезпеки ЛНР», зокрема заступником керівника Басовим, прикриваються корупційні схеми незаконного постачання вугілля на територію Росії.
Утім, це не внутрішній конфлікт Плотницького зі своїм оточенням. Це боротьба зовнішніх кураторів «ЛНР» – ГРУ і ФСБ РФ за контроль над фінансовими контрабандними потоками з видобутку вугілля і постачання в Росію. Ліквідація двох «депутатів» – це спроба нейтралізувати Плотницького. Тому хвиля вбивств чи «самогубств» серед керівництва «ЛНР» може продовжитися. В Кремлі вже є готові кандидатури на місце Плотницького.
Дмитро Снєгирьов, воєнний експерт, співголова ГІ «Права Справа».