Слухай онлайн
Cуспільство

В Україні анонсували появу електронного військового квитка

Міністр оборони України Андрій Таран заявив, що в нашій державі стартують проекти щодо цифровізації процесів військового обліку. Зокрема буде запроваджено електронний військовий квиток.
фото Олена Ляхович, Гал-інфо

Про це інформує Міноборони на своєму офіційному сайті.

Зокрема він наголосив, що в Україні настав кінець ери військкоматів. Замість них діятимуть територіальні центри комплектування відповідно до адміністративно-територіального устрою держави. У випадку загострення ситуації на доукомплектування військових частин тепер відведені лічені дні, що відповідає вимогам "Стратегії воєнної безпеки України" щодо всеохоплюючої оборони.

Він зазначив, що створено Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних та розпочаті проєкти щодо цифровізації процесів військового обліку: Е-реєстрація, Е-військовий квиток, Е-транспорт, Е-ТЦК.

"І це тільки верхівка айсберга. Ми не просто зміцнили Збройні Сили, але й дали інструменти для впровадження змін у інших складових сектору безпеки та оборони, а й держави в цілому», — зазначив Андрій Таран.

Він також наголосив, що на шляху реформування Збройних Сил України, до існуючого інституту контрактників додали і професіоналів в запасі — інститут резервістів, які добровільно підписуватимуть контракт. Законодавчо закріплено можливість у випадку критичної загрози державі миттєво ввести у стрій наймотивованіших захисників України. Що важливо, на таких резервістів пошириться увесь комплекс соціальних пільг та гарантій, які передбачені для мобілізованих осіб.

«Сучасні та прогнозовані виклики змушують нас модернізувати систему оборони, робити її більш гнучкою та здатною оперативно реагувати на загрози. Ми рухаємося в ногу з часом, подібні моделі існують в США, Фінляндії, Чеській Республіці, Державі Ізраїль, Австрії, Великій Британії, а тепер і в Україні. Для наших громадян це означає, що поряд із технічним оснащенням і переозброєнням Збройних Сил, тепер удосконалилася і сама організація оборони», — зазначив Таран.

Нагадаємо, як раніше повідомляло Гал-інфо, Верховна Рада України ухвалила в другому читанні і в цілому внесений президентом Володимиром Зеленським законопроєкт № 3553 щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов'язку та ведення військового обліку.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ