Слухай онлайн
Cуспільство

В Україні набуває чинності закон про декриміналізацію економічних злочинів

В Україні сьогодні, 17 січня, набуває чинності закон № 4025-VI щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності.

Згідно із законом за вчинення злочинів у господарській сфері замість покарання у вигляді позбавлення волі вводиться санкція у вигляді штрафу. Штраф може бути замінений судом на інше покарання лише у разі його несплати в строк, встановлений судовим рішенням, повідомляє РБК-Україна.

Також закон пропонує замінити позбавлення волі на штраф і в тих випадках, коли суб'єктом злочину є посадова особа юридичної особи приватного права.

Також законом встановлюється, що взяття під варту не може бути застосоване до раніше несудимих особам, підозрюваним або обвинуваченим у скоєнні злочину, за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п'яти років, за винятком випадків, коли вони ховаються від органів слідства або перешкоджають розслідуванню справи.

Законом передбачено, що у справах про господарські правопорушення пропонується використовувати запобіжний захід у вигляді застави. Сума застави буде становити від 5 тис. грн до 17 тис. грн, по тяжкому правопорушення - від 17 тис. грн до 76,5 тис. грн, з особливо тяжким правопорушенням у господарській сфері - від 76,5 тис. грн до 289 тис . грн.

Крім того, відповідно до закону, 17 складів злочинів декриміналізуються - це спричиняє закриття всіх кримінальних справ, які розслідуються правоохоронними органами або розглядаються судами, а також звільнення від усіх видів покарань осіб, засуджених за їх вчинення.

Засуджені за вчинення злочинів у сфері господарської діяльності особи, щодо яких основне покарання у вигляді позбавлення волі було замінено на штраф, з моменту вступу в силу закону будуть звільнені з місць позбавлення волі з наступною сплатою відповідного штрафу. Крім того, запобіжний захід у вигляді взяття під варту за такими кримінальними справами підлягає перегляду, а в разі його зміни на заставу - звільнення з місць попереднього ув'язнення відповідної особи після внесення застави.
Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович підписав відповідний закон 13 грудня 2011 р.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ