Слухай онлайн
Cуспільство

В Україні поменшало «дітей вулиці»

В Україні поменшало бездоглядних дітей - «дітей-вулиці». Позитивну динаміку пояснюють активною роботою з батьками та поверненням заробітчан. Батьків все частіше попереджають про неналежне виконання їхніх обов’язків, передає Німецька хвиля.

За дев’ять місяців минулого року з вулиць забрали на 8 тисяч дітей менше, аніж у 2008 році. Цей показник зменшився приблизно на 30 відсотків, повідомляють у міністерстві сім’ї, молоді та спорту. Така тенденція спостерігається практично у всіх регіонах України. Керівник відділу у справах дітей Львівської міської ради Ростислав Тимків підтвердив, що дітей-вулиці справді поменшало.

Як засвідчує статистика, внаслідок рейдів, до яких залучено відділи у справах дітей, освітяни та правоохоронці, кількість бездоглядних дітей у Львові поменшала на 10 відсотків, каже Тимків. Чиновник вважає, що такий результат дала роз’яснювальна робота з батьками.

З цією думкою погоджується й голова благодійної організації «Реабілітаційний центр соціальної адаптації» Ігор Гнат, який займається проблематикою дитячої бездоглядності. Водночас він додав, що українським дітям допомогли економічні негаразди в Європі: «Економічна криза в Європі спонукала деяких заробітчан повернутися в Україну. Відтак, ці батьки взялися за виховання своїх дітей»,- каже Ігор Гнат.

Не слід відкидати й інші чинники, що зменшили дитяче волоцюжництво, в першу чергу – це закриття гральних клубів, куди недобросовісні власники впускали неповнолітніх, наголосив експерт, а також активізація роботи усіх служб та громадських організацій над вирішенням цієї проблеми.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ