Слухай онлайн
Cуспільство

В Україні створили унікальну лінійку головок самонаведення для керованих ракет

В Україні приватна компанія «Радіонікс» завершила розробку та виготовлення лінійки нових оптичних головок самонаведення (ГСН) для керованих ракет. Розробка зайняла декілька років.

Про це пише Defence Express, передає УНІАН.

Зазначається, що ця робота зайняла декілька років і здійснювалась за власні кошти підприємства.

За словами директора підприємства Станіслава Зав’ялова, характеристики нової ГСН підтвердженні перевірками на спеціалізованому стендовому устаткуванні.

«Її чутливість (нової ГСН) зрівнялась з дальністю виявлення цілей ОЛСом, яку має літак. Тепер одразу після виявлення цілі пілот, не чекаючи, може переходити на режим захоплення цілі головкою самонаведення і здійснювати пуск ракети у режимі «вистрелив – забув». Це значно посилює бойовий потенціал винищувача», - зазначили в компанії.

Нові оптичні головки самонаведення призначені для захоплення цілі по тепловому відбитку (це інфрачервоний діапазон – від 3 до 5 мкм).

Вони можуть бути адаптовані під будь-яку керовану ракету, де застосовується принцип наведення на тепловий сигнал від цілі – класу «повітря-повітря», «земля-повітря» та «земля-земля».

Інфрачервона ГСН-203Т має діаметр у 220 мм та забезпечує дальність захоплення типової цілі на зустрічному курсі – до 30 км, навздогін – понад 100 км. Поле захоплення: 2,0×2,0°. Час підготовки до пуску – до 2 хвилин.

Складається з двох основних вузлів: електронного блоку та гірокоординатора, який складається з приладу зображення із матричним охолоджуваним фотоприйомним пристроєм, що закріплений на гіростабілізованій платформі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ