25 липня було оприлюднено спільний наказ Мінприроди та Мінагрополітики про введення нових штрафів за браконьєрство. Як уточнив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, у середньому розміри штрафів збільшилися в чотири рази за знищення та завдання шкоди всім видам тварин, передає Урядовий портал.
«Браконьєрство в Україні давно набуло небувалих розмахів. Ми вважаємо, що браконьєр повинен платити не тільки штраф, але і компенсувати кошти, які необхідно вкласти на відтворення знищених браконьєром тварин. Ми розуміємо, що затятих браконьєрів не лякають навіть такі розміри штрафів і будемо надалі посилювати боротьбу з браконьєрами. Те, що вони роблять з природою, немає жодних виправдань і пояснень», - сказав Остап Семерак.
Він також зазначив, що за різними даними, в Україні щороку в середньому затримується десятки тисяч браконьєрів.
«Браконьєрів не лише стало більше, але й зросла їхня технічна озброєність від застосування приладів нічного бачення, супутникового зв’язку, електровудок, карабінів – до автоматів, до всюдиходиходів і навіть БТР. При цьому в Інтернеті чимало сайтів містять інструкції як самостійно можна швидко змайструвати браконьєрську сучасну зброю», - зазначив Остап Семерак.
Згідно нових правил браконьєрові необхідно буде компенсувати за незаконне добування або знищення лося - 80 тис. грн (було 20 тис. грн), оленя європейського - 60 тис. грн (було 15 тис. грн), лані - 40 тис. грн (було 10 тис. грн), козулі і муфлона - 32 тис. грн (було 8 тис. грн).
Також збільшені суми відшкодування за незаконне добування або знищення хутрових і птахів. Зокрема, бобра - 10 тис. грн (було 2600 грн) зайця- русака - 8 тис. грн (було 500 грн); бабака, куниці - 6 тис. грн (було 1500); лебедя - 4 тис.грн (було 1 тис. грн), галагаза, гусей, кекликів, куріпок сірих, фазанів - 2 тис. грн (було 500 грн).