Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

В Університеті відкрили виставку нарисів «Трагічні скрижалі української науки»

Як повідомили Гал-інфо в прес-службі університету імені Івана Франка, в Університеті відкрили виставку нарисів «Трагічні скрижалі української науки».

Аби звернути увагу суспільства, і насамперед молоді, на досягнення та перспективи української науки й трагічну долю видатних українських учених, 16 грудня 2015 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка презентували виставку «Трагічні скрижалі української науки».

В історичній експозиції представлено нариси про славетних українських науковців і культурних діячів, яких у ХХ столітті знищила кремлівська система.  

«Сьогодні маємо унікальну нагоду розмірковувати над роллю українських учених світового рівня, які свого часу закладали підвалини фундаментальної науки. Багато сторінок історії нашої науки замовчувалося, здобутки видатних українських учених применшувалися або й заперечувалися, чимало з них зазнали жорстоких репресій тоталітаризму.Скільки недописаних і невідомих сторінок історії науки зникли через загибель наших учених?», - відзначив вагомість і значущість внеску українців у розвиток світової науки Ректор Університету, професор Володимир Мельник.

«Важливо усвідомити фундаментальний, генетичний і раціональний потенціал українського народу, скільки він дав, дає і може дати розвитку науки й нашому суспільства загалом. Історії окремих особистостей повинні стати для нас єдиним прикладом для наслідування», - переконаний Ректор Університету.

Ініціатор виставки - провідний науковий співробітник Інституту фізики НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор, дійсний член НТШ Василь Шендеровський наголосив, що виставка має на меті спонукати громадськість, а передусім молодь, до усвідомлення історичної минувшини, утвердження духовності, національної свідомості та патріотизму.

«Науково-технічний прогрес деяких країн здійснювався саме завдяки українським науковцям», - відзначив Василь Андрійович, висловивши переконання, що «нас врятує освіта і приклади великих людей, яких наш народ дав людству».

У рамках відкриття виставки професор Василь Шендеровський презентував тритомне видання «Нехай не гасне світ науки», у якому представлено 150 людських доль, які відображають стан української науки в жорстоких умовах тоталітаризму, розкривають форми спротиву вчених і реалізації своїх наукових ідей у чужих країнах.

Проректор із наукової роботи Університету Роман Гладишевський зазначив, що сильними є ті країни, які мають високий розвиток науки і технологій.

«На мою думку, сьогодні Україна має усі підстави стати сильною країною, адже вона має славні наукові традиції. Виставка «Трагічні скрижалі української науки» розгортає нам забуті й невідомі з певних причин сторінки української науки, демонструючи величезний внесок і потенціал українських учених, які працювали у ХХ столітті й заклали фундамент науки для прийдешніх поколінь. Очевидно, що нові наукові дослідження можливі лише на ґрунті певних напрацювань», - вважає Роман Гладишевський.

«Кажуть, що велич і визнання народу як нації залежить від території та кількості населення. Утім, це помилкове твердження, - сказав головний редактор газети «Український меморіал», один із ініціаторів виставки Євген Гринів. - Велич і визнання народу визначає інтелект нації, її вченої когорти. Тому важливо вкраплювати у свідомість сучасників ті історичні моменти, які допоможуть позбутися комплексу меншовартості».

Нагадаємо, що ініціаторами створення виставки «Трагічні скрижалі української науки» є Історико-просвітницька правозахисна організація «Меморіал» ім. В. Стуса, Академія наук України та громадська організація «Мистецький фонд Короля Данила».

Виставка, розгорнута у вестибюлі Університету, триватиме до 31 грудня 2015 року. Запрошуємо всіх охочих і зацікавлених оглянути експозицію!

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ