Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

В УПЦ МП не побачили підстав для визнання "іншої" української церкви

Українська православна церква Московської патріархату не бачить підстав для визнання Вселенський патріархом Варфоломієм"іншої української церкви", заявив офіційний представник УПЦ МП Климент у коментарі "Радіо Свобода".

Заступник голови відділу зовнішніх зв'язків УПЦ МП протоієрей Микола Данилевич висловив упевненість, що ініціатива створення єдиної Української помісної православної церкви закінчаться нічим, буде лише обговорення цього питання в ЗМІ.

"Буде багато галасу в ЗМІ, і на цьому все закінчиться", - написав він на своїй сторінці у Facebook ввечері у вівторок, 17 квітня.

Данилевич запевнив, що УПЦ МП "виступає за подолання розділення і за єдину церкву".

"Ми не проти, ми за. Але на канонічних засадах", - пояснив він.

Нагадаємо, 17 квітня президент Петро Порошенко заявив про намір звернутися до архієпископа Константинополя, вселенського патріарха Варфоломія з закликом видати томос про єдину помісну Православну церкву в Україні. За його словами, якщо буде відповідне рішення Верховної Ради, звернення президента і звернення церковних ієрархів, що цей заклик буде переданий вселенському патріарху. "Для того щоб це було найближчим часом на Соборі в Синоді розглянуто та прийнято відповідне рішення. Сподіваємося, що це рішення може бути прийнято до 1030-річчя хрещення України-Русі", - сказав Порошенко.

Верховна Рада у четвер, 19 квітня, розгляне звернення до вселенського патріарха Варфоломія про створення в Україні єдиної помісної Православної церкви.

Як свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг", у липні 2017 року, більше третини (37%) українців підтримують створення єдиної помісної церкви, 18% - проти цієї ініціативи, 23% заявили, що їм або байдуже це питання, ще 23% не визначилися з відповіддю. Дві третини (65%) тих, хто підтримує ідею об'єднання, висловилися за створення єдиної помісної Церкви на базі УПЦ КП, 16% - за об'єднання на базі УГКЦ, 7% - УПЦ МП.

У червні 2016 року Верховна Рада звернулася до вселенського патріарха Варфоломія з проханням про надання автокефалії Православній церкві в Україні. Рада просить патріарха визнати недійсним томос 1686 року про перепідпорядкування Київської митрополії Москві, оскільки він був прийнятий з порушенням священних канонів Православної церкви.

DT.UA

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ