Українська православна церква Московської патріархату не бачить підстав для визнання Вселенський патріархом Варфоломієм"іншої української церкви", заявив офіційний представник УПЦ МП Климент у коментарі "Радіо Свобода".
Заступник голови відділу зовнішніх зв'язків УПЦ МП протоієрей Микола Данилевич висловив упевненість, що ініціатива створення єдиної Української помісної православної церкви закінчаться нічим, буде лише обговорення цього питання в ЗМІ.
"Буде багато галасу в ЗМІ, і на цьому все закінчиться", - написав він на своїй сторінці у Facebook ввечері у вівторок, 17 квітня.
Данилевич запевнив, що УПЦ МП "виступає за подолання розділення і за єдину церкву".
"Ми не проти, ми за. Але на канонічних засадах", - пояснив він.
Нагадаємо, 17 квітня президент Петро Порошенко заявив про намір звернутися до архієпископа Константинополя, вселенського патріарха Варфоломія з закликом видати томос про єдину помісну Православну церкву в Україні. За його словами, якщо буде відповідне рішення Верховної Ради, звернення президента і звернення церковних ієрархів, що цей заклик буде переданий вселенському патріарху. "Для того щоб це було найближчим часом на Соборі в Синоді розглянуто та прийнято відповідне рішення. Сподіваємося, що це рішення може бути прийнято до 1030-річчя хрещення України-Русі", - сказав Порошенко.
Верховна Рада у четвер, 19 квітня, розгляне звернення до вселенського патріарха Варфоломія про створення в Україні єдиної помісної Православної церкви.
Як свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг", у липні 2017 року, більше третини (37%) українців підтримують створення єдиної помісної церкви, 18% - проти цієї ініціативи, 23% заявили, що їм або байдуже це питання, ще 23% не визначилися з відповіддю. Дві третини (65%) тих, хто підтримує ідею об'єднання, висловилися за створення єдиної помісної Церкви на базі УПЦ КП, 16% - за об'єднання на базі УГКЦ, 7% - УПЦ МП.
У червні 2016 року Верховна Рада звернулася до вселенського патріарха Варфоломія з проханням про надання автокефалії Православній церкві в Україні. Рада просить патріарха визнати недійсним томос 1686 року про перепідпорядкування Київської митрополії Москві, оскільки він був прийнятий з порушенням священних канонів Православної церкви.