Слухай онлайн
Cуспільство

Вчені виявили "маленькі копії" тиранозаврів розміром з койота

Палеонтологи дослідили останки і описали новий вид динозаврів родини тиранозаврові, який назвали Suskityrannus hazelae. Про це пише видання "Громадське".

Як ідеться у науковій статті у журналі Nature Ecology & Evolution, стислий переклад якої приводить портал Рhys.org, останки нового виду динозаврів були виявлені в американському штаті Нью-Мексико ще у 1998 році.

Перші представники родини тиранозаврові з'явились приблизно 150 мільйонів років тому, а найбільші динозаври даної родини — тиранозаври (Tyrannosaurus rex), як вважається, почали існувати лише 81 мільйон років тому.

Представники нового виду, за словами вчених, існували близько 92 мільйони років тому і мали висоту всього 90 сантиметрів.

Крім того, Suskityrannus hazelae за розмірами був схожий на койота: у довжину він сягав близько 25-32 сантиметри, а його вага не перевищувала 20-40 кілограмів. Звідси і назва нового виду: у перекладі з латини Suskityrannus hazelae означає «тиран-койот».

Дослідивши кістки динозавра, вчені дійшли висновку, що цей ящур був приблизно у 10 разів менший за тиранозавра. Візуально за розміром він співставний з головою великого тиранозавра, який досягав у висоту кількох метрів.

Втім, вчені кажуть, що виявлені останки Suskityrannus hazelae належали досить юним особинам, тому, ймовірно, що дорослі були значно більшими.

Громадське

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...