Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Венеціанська комісія в Україні вивчає впровадження закону про мову

25 жовтня 2019 року заступник Міністра закордонних справ України Василь Боднар прийняв делегацію Європейської комісії ʺЗа демократію через правоʺ (Венеціанська комісія) в рамках їхнього візиту в Україну. Про це інформують у прес-службі МЗС України.

Метою візиту є вивчення аспектів впровадження Закону України ʺПро забезпечення функціонування української мови як державноїʺ. 

Заступник Міністра зазначив, що згаданий Закон було розроблено у відповідності до Конституції України та з урахуванням досвіду іноземних країн, а також висновків та рекомендацій Венеціанської комісії. Цей Закон регулює виключно порядок застосування української мови як державної.

За його словами, прийняття такого нормативного акту важливе не лише з гуманітарної точки зору, але й обумовлюється безпековими факторами в умовах триваючої російської агресії проти України. Україна повністю гарантує захист прав національних меншин та виходить з переконання, що закон про державну мову покликаний розширити можливість для національних меншин відігравати важливішу роль в українському суспільстві.

Василь Боднар акцентував увагу співрозмовників на те, що порядок застосування мов корінних народів та національних меншин України у відповідних сферах суспільного життя, а також забезпечення їх прав в широкому сенсі визначатиметься новим законом про нацменшини, який повинен бути поданий на розгляд Верховної Ради України.

Результатом візиту експертів Венеціанської комісії має стати підготовка висновку Венеціанської комісії щодо імплементації Закону України ʺПро забезпечення функціонування української мови як державноїʺ, який Венеціанська комісія має ухвалити на своєму 125-у пленарному засіданні у грудні цього року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ