Сьогодні, 17 травня, у Львові стартував триденний VI Lviv Media Forum, який триватиме 17−19 травня. Головна тема цьогорічної найбільшої медійної події країни — «Коли все стає медіа». Цьогоріч одна з найбільших у Центрально-Східній Європі подій про медіа і для медіа має насичену триденну програму та зібрала понад 100 спікерів із 17 країн. Повідомила прес-служба Львівської міської ради.
Організатори повідомляють, що форум збере 112 спікерів із 17 країн, близько 850 учасників.
Відкриття заходу відбулося на стадіоні «Арена Львів». З вітальним словом до усіх присутніх звернувся Голова Представництва Є С в Україні Хюго Мінгареллі. Також прозвучав виступ Надзвичайного і Повноважного Посла Королівства Швеції в Україні та Надзвичайного і Повноважного Посла Великобританії.
«Сьогодні є велике свято християнське — Вознесіння, і День вишиванки. Ви знаєте стару історію, коли одна компанія, яка виготовляє взуття, вирішила освоїти новий ринок в Африці. Скерувала туди своїх представників. Вони поїхали, але сказали, що нічого не вийде, бо там всі босі. Та це фантастичний ринок, там усі босі, вони усі будуть купляти взуття, тому — це наш найкрутіший ринок, який ми маємо освоїти.
Така сьогодні ситуація в медіа. Бо раніше люди, які працювали в медіа — це було окреме середовище людей. Сьогодні кожен, хто активний в соцмережі, вважає себе медіа. Цей світ дуже серйозно змінюється. Ми не можемо уявити, що буде за рік. Точно відчуваю, що закінчується одна ера, а починається інша. Я оптимістично дивлюсь у завтрашній день.
Журналістика для мене ніколи не було професією. Це покликання, це особлива Божа ласка. Треба мати велику мужність не боятись говорити правду. Бо часто є внутрішня цензура, ілюзія, що хтось якось інше скаже. Від вас залежить, яким буде цей світ. Прохання — ніколи не боятись говорити правду, якою би складною вона не була. Це така професія, це таке покликання — бути такими людьми.
Я вражений атмосферою, бо тут є атмосфера довіри, яку ви створюєте, всі, хто приїжджаєте. Бажаю вам бути сміливими, говорити правду", — зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.
«Європейський Союз дуже пишається тим, що має нагоду підтримувати та бути довготривалим партнером цього неймовірного заходу — Львівського медіафоруму. Ми надзвичайно пишаємося цим, тому що перед усім ЗМІ — це суттєва складова демократичного життя у вашій країні. А також засоби масової інформації будуть мати велику важливість, коли ви вступаєте у передвиборну кампанію. І ми знаємо, що під час передвиборчої кампанії роль медіа стає дедалі важливішою для громадян. Важливість отримати відповідну інформацію, щоб зробити правильний політичний вибір.
На цьому форумі ми пишаємося тим, і відзначаємо важливість того, що Львів — місто, яке може привернути суттєву увагу сюди. Ми не тільки запросили неймовірних медіаекспертів, але також гуру в ЗМІ Європейського Союзу. Нам дуже важливо підтримувати і продовжувати функціонування цього заходу", — сказав Хюго Мінгареллі, Голова Представництва Є С в Україні.
«Коли я закінчив факультет журналістики у Стокгольмському університеті, я був глибоко переконаний в особливій ролі цієї сфери у суспільстві. До того ж мені пощастило працювати у професійних, комфортних, незалежних ЗМІ. Зараз я переконаний у винятковому значенні журналістики більш ніж будь-коли. Адже журналістика — це про підтримку роботи чиновників та політиків, це про викриття корупції, це про підтримування громадян в курсі всього, що діється навколо, інформування їх щодо реального стану речей. Таке бачення журналістики та медіа як особливого інструменту демократії — це частина урядової політики Швеції», — додав Мартін Хагстрьом, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеції в Україні.
«Хочу вас всіх привітати з Днем вишиванки. Мені приємно знову приїхати до Львова. Дякую організаторам за запрошення. Не відкрию велику таємницю, що сучасна журналістика зіткнулась з викликами, йде мова про використання свободи слова, свободи інтернету, та поширення інформації та пропаганди. На цьому форумі ви матимете можливість ґрунтовно обговорити ці теми. Зараз ми працюємо в 3 напрямках — медіаграмотність, незалежна журналістика та дезінформація. Ми підтримуємо систему суспільного медіамовлення. Ми підтримуємо проект, який викриває фейкові новини. Треба інвестувати у розвиток критичного мислення і медіаграмотності. Ми підтримуємо курси критичного мислення, які цього року тестуються у 50 школах. Сподіваюся, що в майбутньому вони стануть складовою шкільної програми по всій країні. Найкраща відповідь на пропаганду — це правда, тобто, якісна, незалежна журналістика, яка працює за визнаними стандартами професії. Істина переможе», — сказала Джудіт Гофф, Надзвичайний і Повноважний Посол Великобританії.
На форумі відбуватимуться дискусії та презентації у рамках декількох тематичних потоків — діджітал, розслідування, контент, політика, монетизація. Серед новинок LMF-2018 — дискусії про футбольну журналістику, державні комунікації та панель про освітні та грантові можливості для медіа й журналістів.
Цьогорічну Лекцію Свободи під час урочистостей із нагоди вручення премії імені Олександра Кривенка «За поступ у журналістиці» прочитає історик, релігієзнавець, громадський діяч, звільнений з полону ДНР Ігор Козловський.
ТОП-спікери цьогорічного форуму: Шон-Патрік Лаветт (Радіо Ватикан, Ватикан) та Ахтем Сеїтаблаєв (режисер, телеведучий, Україна).
VI Lviv Media Forum організований за підтримки Вишеградського Фонду, Національного Фонду на підтримку Демократії NED, Представництва Є С в Україні, Посольства США в Україні. Генеральний партнер — інвестиційна компанія Dragon Capital. Організатори — ГО «Львівський медіафорум» та Школа журналістики УКУ. Форум відбувається за сприяння Львівської міської ради.