Слухай онлайн
Cуспільство

Viber дослідив, як спілкувались українці у 2018 році

Viber, один з найпопулярніших у світі мобільних додатків для вільного та безпечного спілкування, підбив підсумки року в Україні та поділився результатами дослідження активності українських користувачів.
Viber

Сьогодні кількість зареєстрованих користувачів Viber у світі складає понад 1 млрд. чоловік. В Україні месенджером користуються 97% всіх власників смартфонів.

Viber визначив найпопулярніші спільноти і стікерпаки та найбільш «комунікабельні» міста України.

Також Viber провів опитування серед українців та дослідив звички користувачів при спілкуванні. Дослідження показало відмінності у використанні месенджера чоловіками та жінками, а також різницю між користувачами різних поколінь.

Дзвінки vs Повідомлення

Українці віддають перевагу дзвінкам: 54% користувачів обирають варіант зателефонувати  співрозмовнику, а 46% — написати.

При цьому чоловіки обирають дзвінки частіше, ніж жінки. Близько 57% опитаних чоловіків вважають, що краще телефонувати співрозмовникам. У той час як половина опитаних жінок обирають варіант написати повідомлення.

У середньому, 28% українців телефонують більше 10 разів на день. А ще половина українців більше 10 разів на день пишуть повідомлення у месенджерах.

Кількість здійсненних дзвінків також залежить від віку користувача: молодь віддає перевагу повідомленням, а не дзвінкам. Більша частина користувачів у віці до 18 років телефонують до 3 разів на день, а третина користувачів старше 25 років здійснюють 10 і більше дзвінків протягом доби. Найбільш активно пишуть повідомлення у мессенджерах користувачі у віці від 18 до 25 років — близько двох третин опитаних відправляють 10 і більше повідомлень на день.

Привітання та смайлики

Дослідження Viber зруйнувало гендерний стереотип: виявилося, що емодзі та стікери мають більше значення для чоловіків, ніж для жінок. Їх відсутність визнали приводом для образи майже 10% опитаних чоловіків і 5% жінок. Смайлики важливі і для молоді: чат без стікерів та емодзі засмутить кожного десятого користувача у віці від 18 до 25 років.

Якщо говорити про привітання, одного повідомлення у мессенджері може не вистачити і близьким варто зателефонувати — так вважає третина всіх опитаних. При цьому кількість опитаних майже у рівній мірі розділилася на тих, хто любить вітати близьких повідомленнями, і на тих, хто вважає за краще і написати повідомлення, і зателефонувати.

Мозок — найкращий захист

Дослідження виявило, що у стані алкогольного сп'яніння екс-коханим відправляють повідомлення 34% українців. Більш схильні до онлайн спілкування з колишніми мають чоловіки.

Як уникнути такого конфузу? Близько 40% українців хотіли б мати функцію відключення Viber у стані алкогольного сп'яніння, у той же час близько третини опитаних іронічно відзначають, що така функція вже існує — це їх мозок.

Якщо ж «блокування» не спрацювало і повідомлення вже доставлено, його можна видалити у будь-який час після відправки. Функцією видалення повідомлень користувався кожен третій українець, а регулярно видаляє повідомлення "для всіх" майже кожен п'ятий користувач. При цьому жінки частіше "чистять" переписку. Також дослідження показало, що така функція більш популярна серед українців від 25 до 40 років, ніж серед молоді від 18-25 років.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ