Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

Відділення гематології та інтенсивної терапії 2-го ТМО Львова потребує донорів крові

«Донори теж герої. За тобою – три життя» - така акція зі збору крові триватиме у Львові з 30 травня до 10 червня. Охочих здати кров для онкогематологічних хворих запрошують приходити у Львівський обласний центр служби крові (вул. Пекарська, 65), попередньо записавшись за номером телефону: 068 488 94 55.
У Всесвітній день боротьби з раком прикордонники долучилися до "Днів донорства"

Про це Гал-інфо повідомили у пресслужбі ЛМР.

Переливання крові потребують хворі з анемією, лейкемією, мієломою і низкою інших патологій. Відділення гематології та інтенсивної терапії Другого медичного об’єднання щодня потребує приблизно 10 донорів. Воно приймає хворих з гемобластозами (пухлинними захворюваннями кровотворної та лімфатичної тканин) з усієї України.

"Потреба у донорській крові для відділення гематології та інтенсивної терапії, а також для пацієнтів терапевтичного і хірургічного профілів, – дуже велика. Кілька десятків років тому прогноз при онкозахворюваннях крові був песимістичним. Але сьогодні є серйозні успіхи в лікуванні гематологічних захворювань.

Застосування препаратів крові при багатьох патологічних станах є незамінною лікувальною процедурою. Це стосується як гострих станів, так і хронічних.

Наша кров складається з клітин: еритроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів і плазми. При обробці крові використовують майже всі компоненти. Кров одного донора може допомогти трьом пацієнтам, іноді врятувати три життя", - пояснює Юрій Кароль, завідувач відділення гематології та інтенсивної терапії Другого медоб’єднання Львова.

Від початку року у відділенні гематології та інтенсивної терапії перелито більше 100 л компонентів крові. Кількість переливань – 355.

Загалом у Другому медичному об’єднанні Львова від початку року перелито близько 200 л компонентів крові. Кількість переливань – 645. За 5 місяців 188 донорів здали кров для потреб пацієнтів.

"Для того, щоб стати донором, потрібно бажання. Донором може бути будь-яка здорова людина від 18 до 60 років. Перед тим вас обстежать: проведуть загальний аналіз крові, зберуть анамнез. Важливо, що після вакцинації від Covid-19 має пройти 26 днів.

Донація має користь для організму донора. Відбувається регенерація, відновлення організму. Жінки можуть здавати кров 5 разів у рік, чоловіки – 6 разів у рік. Це знижує ризик виникнення серцево-судинної патології, ризик підвищення ліпідів, холестерину в крові. Просимо подарувати частинку себе, частину своєї крові для життя інших", - запрошує медична директорка відокремленого підрозділу «5-та лікарня» Другого медоб’єднання Львова Юлія Василишин.

Записуйтесь на донацію за номером телефону: 068 488 94 55.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ