Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Війна з Росією

Віндман і приватні донори готують іноземних механіків для ремонту військової техніки в Україні

Офіцер Віндман і приватні донори США планують знайти від 100 до 200 механіків, які приїдуть в Україну і розмістяться невеликими підрозділами біля лінії фронту.
Фото: Getty Images

Про це пише Politico.

Як зазначає видання, Александр Віндман і його брат-близнюк Євген, також офіцер, народилися в Україні та емігрували до США в дитинстві.

За словами Віндмана, він протягом останнього року спостерігав за повільним нарощуванням сил росії вздовж українських кордонів і став стурбований тим, як Київ підтримуватиме цей тривалий конфлікт. 

Після вторгнення рф у лютому минулого року адміністрація Байдена схвалила відправку в Україну сотень бойових машин Bradley, Strykers, Humvee, мобільних систем гаубиць і тепер танків Abrams. Утім пошкоджені машини мають бути вивезені з України до Польщі чи інших країн НАТО для капітального ремонту, що коштує українським силам тижнів, поки вони очікують повернення своєї бронетехніки.

“У нас є всі види ресурсів, які надходять на склади та передові бази в основному в Польщі, а в Україні вони в основному самі”, – сказав Віндман. Це те, що він сподівається змінити найближчими тижнями, якщо вдасться знайти гроші, підтримку та механіків.

Наразі для дрібного ремонту та базового технічного обслуговування українські війська можуть викликати американських військових, які знаходяться в режимі очікування в Польщі, і ті можуть провести для українців інструктаж з ремонту через захищений телефонний та відеозв’язок. 

Але це не панацея від усіх проблем, пов’язаних із бойовими ушкодженнями та зносом техніки, оскільки гаубиці та транспортні засоби виявляються на межі своїх можливостей у важких боях. Продовжує надходити нове сучасніше військове обладнання перед, як очікується, ще однією весною і літом важких боїв і досвідчені майстри могли б допомогти зберегти це обладнання в бою.

Група Віндмана залучила достатньо приватного фінансування, щоб запустити пілотний проєкт у березні, і має певну підтримку від принаймні однієї компанії, яка відмовилася називати себе, але підтвердила Politico свою зацікавленість у доставці деталей і матеріалів в Україну для швидшого ремонту.

У їхніх планах знайти від 100 до 200 досвідчених контрактників, які приїдуть в Україну і розмістяться невеликими підрозділами біля лінії фронту. У межах проєкту під назвою Trident Support ці підрядники, своєю чергою, навчатимуть українських військових, як лагодити техніку на ходу.

Адміністрація Байдена довго намагалася відмовити американців їхати в Україну, але подібні приватні зусилля все ще можливі за умови схвалення українського уряду. Існує також група з тисяч неамериканських механіків, кваліфікованих для роботи на обладнанні США та НАТО, яких можна залучити.

Присутність громадян США на місцях, які надають військову матеріально-технічну підтримку, ймовірно, стане новим подразником для Кремля, а будь-які поранення, загибель або захоплення американців російськими військами стануть проблемою для Білого дому, оскільки він працює, щоб зберегти підтримку Конгресу надання озброєння для України. Проте зростаюча кількість іноземного обладнання, яке надходить до України означає певні ризики, щоб підтримувати роботу цієї техніки.

“Є спосіб зробити це і забезпечити роботу американських підрядників або західних оборонних підрядників у країні. Ви можете зробити це за допомогою тих, кого ми називаємо “громадянами третіх країн”, якщо це не американці”, – сказав Віндман.

В Україні вже є кілька підрядників з Польщі й Чехії, які працюють з системами, наданими їхніми країнами, але цих механіків порівняно небагато, і вони працюють лише на короткий термін.

“Найбільші проблеми полягають у тому, що уряд США наразі дуже не бажає залучати оборонних підрядників на місцях”, – сказав Віндман. “Це означає, що люди отримують гроші за ремонт у Польщі, але це не задовольняє боєздатність українців. Тож це було б свого роду зміною політики”.

До слова, Александр Віндман – офіцер армії США. Ветеран війни в Іраку. Директор з європейських справ у Раді національної безпеки (2018—2020). У жовтні 2019 року він дав свідчення перед Конгресом США з приводу скандалу Трампа та України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ