Українські очільники, очевидно, мали б прорахувати подібні наслідки. Це військово-політична недалекоглядність. Якщо, зрештою, все було прораховано, то виникає резонна думка, що це спланована акція з українського боку. Таку думку сьогодні, 26 листопада, висловив політолог Любомир Скочиляс.
У коментарі Гал-інфо експерт відреагував на учорашню , 25 листопада, російську агресію на Азовському морі та ймовірне запровадження військового стану.
«Оскільки наслідком цього конфлікту може стати введення військового стану, відповідно знову виникає низка запитань. Чи матиме військовий стан, у разі його запровадження, якийсь ефективний результат, оскільки президент заявив, що його введення не означає вступу України у війну. За його словами, Україна буде зберігати підтримання всіх міжнародних зобов’язань і вирішення конфліктних питань дипломатичним шляхом», - зазначив політолог.
На його думку, з боку Росії це був явний і брутальний акт агресії.
«У ситуації з явною відкритою агресією формально є всі підстави, щоб апелювати про необхідність запровадження військового стану. Зважаючи на те, що інцидент був в географічному плані був локальним, я не розумію як військовий стан може зарадити даній ситуації. Тому я швидше схиляюся, що все-таки має місце реалізація політичних технологій президента та його команди», - додав Любомир Скочиляс.
Нагадаємо, вчора, 25 листопада, ВМС РФ напали на українські кораблі, захопили 3 судна і поранили 6 моряків, решта в полоні.
У зв'язку з подіями в Азовському морі ВР розгляне рішення про введення воєнного стану на позачерговому засіданні в понеділок, 26 листопада.
Порошенко просить парламент розглянути введення воєнного стану