«Кожен українець має знати правду про Українську Повстанську Армію, правду про Романа Шухевича, Степана Бандеру, Ярослава Стецька і багатьох інших Героїв, які вірили, що Україна здобуде Незалежність», - сказав Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко на відкритті виставки «Борці за Українську Державу» в Національному музеї історії України.
В’ячеслав Кириленко подякував науковцям Національного музею історії України за роботу з популяризації таких важливих тем як історія дисидентського руху, історія УНР, УПА: «Боротьба українців за Незалежність це і є наша історія, події, які стосуються Української Повстанської Армії будуть завжди актуальними. Тільки відносно нещодавно ми почали ознайомлюватись з історичними працями, художніми творами, які популяризують УПА. Україна довго йшла до визнання УПА як свого, це наша спільна історія. Деякі експонати тут представлені вперше, це свідчення продовження тієї великої роботи, в якій ми ще на початку шляху», - зазначив В’ячеслав Кириленко.
У відкритті виставки також взяв участь син Василя Процюка – начальника штабу УПА-Південь – Микола Процюк. Він представив нагороди свого батька – два Золоті хрести бойової заслуги першого класу та найвищі військові нагороди Української Повстанської Армії.
Виставка присвячена історії Української Повстанської Армії і приурочена до 111-ої річниці від дня народження Романа Шухевича. Для огляду представлено вцілілі раритети, що розкривають історію Української Повстанської Армії під незвичним кутом. Зокрема, це унікальний прапор українських націоналістів, захоплений радянськими партизанами Кам’янець-Подільського з’єднання у 1940-х рр., який дивом зберігся у фондах музею за радянської влади, де був віднайдений у 2015 році, бідон-сейф, в якому зберігався повстанський архів, віднайдений також в 2015 році та багато інших експонатів.
Виставка оформлена у стилі повстанських криївок, тематично складається з шести блоків, присвячених керівництву УПА, її організаційній структурі, пропагандистській діяльності, особливостям побуту підпільників, закордонним рейдам УПА, підсумкам діяльності українського визвольного руху 1940-50-х рр.