Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Як безпечно зануритися в ополонку: рекомендації від рятувальників

У п'ятницю, 19 січня очікуємо на одне із найважливіших релігійних свят — Водохрестя. Згідно давніх вірувань, уся вода в цей день вважається священною та має цілющі властивості. Саме цього дня люди у всіх містах і селах освячують воду та масово йдуть на водойми аби зануритися у крижану воду для отримання Божої благодаті. Проте варто пам'ятати про дотримання правил безпеки, щоб уникнути виникнення надзвичайних подій та трагічних наслідків, застерігають в ГУ ДСНС у Львівській області.

Головне управління ДСНС України у Львівській області застерігає громадян для їх ж власної безпеки, здійснювати купання лише у визначених місцевою владою місцях, де будуть розміщені пункти чергування рятувальників, Львівської обласної центральної водолазно-рятувальної служби та медиків. Водяна стихія є непередбачуваною, і у разі виникнення небезпечної ситуації вам зможуть надати оперативну та кваліфіковану допомогу.

Якщо Ви вирішили здійснити занурення у ополонку, то рекомендуємо дотримуватися простих правил поведінки на воді, виконання яких допоможе зберегти власне життя та здоров’я.

Перед купанням бажано мати попередній досвід занурень в холодну воду. Пам’ятайте, що перебування в крижаній воді незагартованих людей може спричинити до загального переохолодження організму та «холодового» шоку.

Рекомендуємо усім, хто планує омиватися в холодній воді, перед зануренням в ополонку розігрівати тіло, занурюватися лише по шию, не замочуючи голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. Перебувати в ополонці можна не більше 10 секунд – трьох занурень цілком достатньо.

Якщо з вами дитина, то уважно слідкуйте за нею під час занурення в ополонку.

При виході з води не слід триматися безпосередньо за металеві поручні, можна використовувати сухий рушник.

Після виходу з води, необхідно добре розтерти тіло сухим рушником, одягнутися, виконати декілька інтенсивних фізичних вправ, випити гарячого чаю. Купання в крижаній воді під впливом алкоголю категорично заборонено.

Під час проведення заходів необхідно дотримуватися правил охорони життя людей на водних об’єктах. Організатори святкових заходів і власники водних об’єктів несуть всю відповідальність за безпеку учасників та забезпечують роботу рятувальних постів.

Дотримуйтеся цих правил безпеки життєдіяльності та нехай свято пройде безпечно.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ